Lietuvā svinīgi atklāj bezvīzu režīmu ar Gruziju

Šī ir pirmā nedēļa, kad Gruzijas pilsoņi var doties uz visām Eiropas Savienības valstīm, nekārtojot vīzas. Pirmie ieceļotāji ar īpaši svinīgu ceremoniju sagaidīti tepat kaimiņos – Viļņas lidostā Lietuvā.    

Viļņas lidostā ar nelielām dāvanām un laba vēlējumiem tika sagaidīti Gruzijas pilsoņi, kuri pirmo reizi uz Eiropas Savienības valstīm varēja doties bez vīzām.

Lietuva ir, iespējams, politiski aktīvākā Gruzijas interešu aizstāve Eiropas Savienības dalībvalstu sarunās, ņemot vērā abu valstu un arī visas Baltijas labās attiecības ar Gruzijas valsti un gruzīnu tautu. Tāpēc tā nav sakritība, ka Eiropas Komisija izvēlējusies tieši Viļņu, kur organizēt šo nelielo, gruzīnu ceļotājus iepriecinošo svinīgo sagaidīšanu.

“Tas ir ļoti simboliski, ka tieši Viļņas lidostā sagaidām pirmos Gruzijas pilsoņus, kuri iebrauc Eiropas Savienībā bez vīzām kā brīvi pilsoņi brīvā Eiropā,” atzina Eiropas Komisijas pārstāvis Lietuvā Arnolds Prankevičs.

“Tas ir kas tāds, ko Gruzija sen cerēja iegūt, un mēs esam izdarījuši daudz mājasdarbu, lai šeit nokļūtu. Tā kā tie ir pirmie soļi ilgi gaidītā procesā,” piebilda Gruzijas vēstniece Lietuvā Hatuna Salukvadze.

Jaunā regula paredz, ka Gruzijas pilsoņi varēs ceļot bez vīzas pa Eiropas Savienību 90 dienas 180 dienu periodā. Atļauju strādāt Eiropas Savienībā gan tas nedod un neattiecas uz Lielbritāniju un Īriju, kas neietilpst Šengenas zonā.

Līdzīgu bezvīzu režīmu pašlaik cer iegūt arī Ukraina, tomēr vairāku ilgstošu sarežģījumu dēļ lēmums par to pagaidām ir izpalicis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti