Rīta Panorāma

Intervija ar Jāni Lūsēnu un Ingu Pētersonu

Rīta Panorāma

Rūjienā ražo pesto mērces

Lietuvā aizvadīta vērienīga Baltkrievijas atbalsta akcija

Lietuvā cilvēki pulcējas Baltkrievijas atbalsta akcijā

Latvijas kaimiņvalstī Lietuvā tūkstošiem cilvēku pulcējušies akcijā “Brīvības ceļš”, veidojot cilvēku ķēdi no Viļņas līdz Baltkrievijas robežai, tādējādi paužot atbalstu baltkrieviem cīņā par jaunām prezidenta vēlēšanām. Akcijā piedalās arī Lietuvas prezidents Gitans Nausēda.

Cilvēku upe, turot rokās milzu Baltkrievijas karogu,  iesākusi Brīvības ceļa plūdumu Viļņas katedrāles laukumā. No šejienes ar karogu debesīs pacelsies gaisa balons, kuru no Lietuvas teritorijas, domājams, varēs saskatīt arī robežas otrā pusē.

Jau tālāk ar ziediem, īpaši gladiolām, kuras tiek uzskatītas par Baltkrievijas mierīgās pretošanās simbolu, sarkani baltiem baloniem rokās cilvēki turpina stāties kilometriem garā ķēdē līdz Medininku kontrolpunktam pie Baltkrievijas robežas. Covid -19 dēļ, gan jālieto maksas un jāstājas ierādītajās vietās.

Dalībnieku vidū ir arī Lietuvas prezidents Gitans Nausēda, viņa priekšteči - Daļa Grībauskaite un Valds Adamkus. Cilvēkus uzrunās Lietuvā patvērumu guvusī Baltkrievijas opozīcijas kandidāte prezidenta vēlēšanās Svetlana Tihanovska. Skan gan Lietuvas valsts himna, gan baltkrievu nacionālās dziesmas.

Beidzoties akcijai Medininku pils pagalmā netālu no Baltkrievijas robežas sāksies koncerts, kurā piedalīsies pazīstamākie Lietuvas mūziķi,  dziesmās apliecinot atbalstu Baltkrievijai. Koncertu translēs Lietuvas sabiedriskā televīzija un tas iecerēts kā ziedojumu vākšanas maratons Baltkrievijas sabiedriskajai organizācijai "BY_Help", kas jau vairākus gadus  atbalsta represijās cietušās baltkrievu ģimenes.

Akcijā piedalās arī cilvēki no Latvijas. Viena no tām ir Latvijas Pilsoniskās alianses direktore Kristīne Zonberga. Viņa skaidro – šobrīd akcijas dalībnnieku aktivitāte ir liela un virzienā uz akcijas norises vietu un konkrēti latviešu dalībniekiem ierādīto sektoru tuvāk Baltkrievijas robežai ir milzīgi sastrēgumi.

Kristīne Zonberga par akcijas norisi
00:00 / 00:57
Lejuplādēt
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti