Dienas ziņas

Valsts kontrole mudina aktīvāk uzraudzīt "airBaltic"

Dienas ziņas

Izraēlā, izceļoties drūzmai, desmitiem bojāgājušo

Apsver "Baltijas burbuļa" atjaunošanu

Lietuva: «Baltijas burbuli» varētu aizstāt ar Eiropas «zaļo pasi»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Igaunija ierosinājusi atjaunot pagājušogad izmēģināto “Baltijas burbuli” brīvai ceļošanai starp Baltijas valstīm, taču Lietuvas valdības vadītāja Ingrīda Šimonīte ceturtdien paudusi šaubas, vai ir vērts tērēt enerģiju šim projektam, jo Eiropas Savienības līmenī jau top digitālais zaļais sertifikāts ceļošanai Covid-19 pandēmijas apstākļos.

Sākt sarunas par iespējām atjaunot Baltijas burbuli, kurā būtu spēkā īpaši pārvietošanās noteikumi, trešdien rosināja Igaunijas ārlietu ministre Eva Marija Līmetsa. Taču Lietuvas premjere Šimonīte ceturtdien uzsvēra, ka labi jāapsver, kam veltīt vairāk spēku.

“Diskusijas, protams, var notikt. Bet, paturot prātā, ka norisinās debates par Eiropas risinājumu, jautājums ir par to, kādā virzienā jākoncentrē spēki un kas tiks izdarīts ātrāk – vai vispirms izveidosies tādi apstākļi, ka varēsim izmantot Eiropas risinājumu, vai arī Baltijas reģionam būs vajadzīgs savs pārejas laiks. Par visu var diskutēt, un arī šo var noteikti apspriest ekspertu līmenī,” teica Šimonīte.

Lietuvā pašlaik ir augstākais Covid-19 izplatības rādītājs Baltijas valstu vidū. 14 dienu kumulatīvais Covid-19 inficēšanās gadījumu skaits ir 550 uz 100 000 iedzīvotāju. Pēdējās  diennakts laikā Lietuvā reģistrēti 1327 inficēšanās gadījumi, 13 cilvēki ir miruši, ziņo LRT.lt.

Igaunijā aizvadītās diennakts laikā reģistrēti 425 inficēšanās gadījumi, 10 cilvēki ir miruši. 14 dienu kumulatīvais rādītājs Igaunijā ir 434 uz 100 000 iedzīvotāju, ziņo ERR.ee.

Latvijā šis rādītājs pašlaik ir zemākais Baltijas valstu vidū: 423 uz 100 000 iedzīvotāju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti