Dienas ziņas

Eiropas līderi bažīgi par Krievijas ietekmi Rietumbalkānos

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Latviešu Ziemassvētku tirdziņā Lielbritānijā apmeklētāju mazāk

Lielbritānijā latviešu Ziemassvētku tirdziņā apmeklētāju šogad mazāk

Dzīves dārdzību Lielbritānijā līdz ar apkures sezonas sākumu sākuši izjust visi iedzīvotāji. Taču nākotnes prognozes nebija gana nopietns iemesls, lai Lielbritānijas latvieši aizvadītās nedēļas nogalē palaistu garām Ziemassvētku tirdziņu un eglīti bērniem, pulcējoties Daugavas Vanagu fonda īpašumā "Straumēni". Šoreiz gan ne tik kuplā pulkā kā parasti.

Anglijā temperatūra tuvu nullei nozīmē, ka ārā ir visai auksts. Taču latviešu ģimenēm tas nav iemesls, lai sēdētu mājās.

Dziedātāji un dejotāji bija sagatavojuši priekšnesumus, ciemos nāca Ziemassvētku vecītis ar dāvanām, tika skaitīti latviešu dzejolīši un iets rotaļās.

"Dziedāju, un mēs dancojām. Un tur bija salavecis un deva dāvanas. Mums bija jādzied vai jāsaka dzejolītis," pastāstīja "Zvirbuļpops" koncerta dalībniece Samija Liepiņa.

Šoreiz dāvanu dabūja arī Ziemassvētku vecītis. "Man viens bērns uzdāvināja šādu piparkūku cilvēciņu, un, kā var redzēt, tas ir pašu rokām darināts. Man uzdāvināja, es biju šokēts. Es nezināju, pat ko atbildēt bērnam. Bet nu kaut kā tiku no situācijas ārā, bet nu tas man priecē sirdi," pastāstīja Juris Roitkevičs.

Turpat lielajā zālē varēja iegādāties jaukas, lielākoties pašu tirgotāju darinātas Ziemassvētku dāvanas un dažādus kārumus.

"Visejošākais šogad bija cepurītes un zeķītes, arī cimdiņi mazulīšiem. Un interesējās arī par lielākiem izmēriem, tā ka nākošgad noteikti jādomā par lielākiem izmēriem, ne tikai mazulīšiem," pastāstīja tirgotāja Signe Cāzare.

"Pērk lēnām, ar apdomu. Domāju, ka daudzi vairāk domā par Ziemassvētku dāvanām, un viņiem ir arī jādomā, kā būs nākotnē, viņi nevar atļauties varbūt daudz ko," sacīja tirgotāja Vineta Zālīte.

"Pagājušogad bija ļoti labi, bija daudz cilvēku un visu man apēda. Nu, šogad ir mazāk, protams, nav nekad tā bijis, ka pīrāgi netiek pārdoti. Šoreiz ir palikuši," pastāstīja "Aija’s home kitchen" pavāre Aija Donika.

"Šogad negāja tik labi kā pagājušajā gadā. Iespējams – vienkārši cilvēku nebija tik daudz vai kādu citu iemeslu pēc. Bet jebkurā gadījumā bija forši būt kopā ar latviešiem, būt tajā latviskajā vidē. Es skatos uz to pozitīvi jebkurā gadījumā," pauda tirgotāja Dace Dundure.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti