Liela daļa Ukrainas armijas pārbēdzēju atgriežas

Lielākā daļa no vakar Krievijas pusē pārgājušo Ukrainas valsts armijas karavīriem atgriezušies Ukrainā, taču atceļā viņi saņēmuši šāviņu lietu no sirojošiem nemierniekiem.

Ukrainas Aizsardzības ministrija apstiprinājusi, ka no 311 vakar bez munīcijas un pārtikas palikušiem kareivjiem, kuri šķērsoja Krievijas robežu - 195, jeb teju divas trešdaļas atgriezušies.

"Šodien apmēram sešos no rīta pie Uspenskas robežpārejas punkta Doņeckas apgabalā teroristi apšaudīja 195 Ukrainas armijas kareivjus, kad tie atgriezās no Krievijas. Viņi uzsāka atbildes uguni. Mūsu pusē ievainoto nav," teica Ukrainas Drošības un aizsardzības padomes preses pārstāvis Andrijs Lisenko.

Tikmēr nav skaidra apliecinājuma Ukrainas Aizsardzības ministrijas apgalvojumiem, ka arī par pārējo kareivju vēlmi atgriezties Ukrainā – tiek turpinātas sarunas. Netiek izslēgts, ka mājās viņus gaida kara tribunāls par dezertēšanu. 

Kareivji ārvalstu medijiem norādījuši, ka, ja nebūtu pārgājuši robežu, būtu krituši kaujā.

"Manuprāt labāk nonākt prokurora kabinetā, nekā kļūt par līķi kaujas laukā. Turklāt līķus neviens te nesavāc. Par ko var būt runa ja valdība neparūpējas vismaz par kritušajiem," teicis kāds karavīrs.

Tikmēr arvien ciešāk sažņaudzas Ukrainas armijas ielenkums Doņeckas un Luhanskas pilsētām. Civiliedzīvotāji tiek uzstājīgi aicināti pamest pilsētu, taču, kā izrādās, daudzos gadījumos par drošāko patvērumu iedzīvotāji, pametot šīs pilsētas, izvēlas Krievijas okupētās Krimas teritoriju. Tikmēr Ukrainas valdība ar bažām otrdien ziņo, ka Krievijas pierobežā jau sapulcēti 45 tūkstoši karavīru, 160 tanki, artilērijas sistēmas un vairāk nekā 300 kaujas lidmašīnas un triecienhelikopteri.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti