Līderu rokasspiediens - Tramps Korejas demilitarizētajā zonā tiekas ar Kimu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

ASV prezidents Donalds Tramps svētdien kļuva par pirmo amatā esošo ASV prezidentu, kas spēris kāju Ziemeļkorejā. Pārkāpjot Dienvidkorejas un Ziemeļkorejas robežu, Tramps demilitarizētajā zonā sarokojās ar Ziemeļkorejas līderi Kimu Čenunu, bet pēc abu tikšanās vēlāk tika sarīkota spontāna preses konference.

Iepriekš ASV prezidents Donalds Tramps un Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns pērn jūnijā tikās samitā Singapūrā. Savukārt šogad februārī abi līderi tikās vēlreiz Vjetnamas galvaspilsētā Hanojā. Nevienā no tikšanās reizēm neizdevās panākt vienošanos par Ziemeļkorejas kodolatbruņošanos un sankciju samazināšanu. Vēl nesen tika minēts, ka ASV un Ziemeļkoreja risina aizkulišu sarunas par iespējamu trešo samitu. 

Donalds Tramps un Kims Čenuns tiekas Korejas demilitarizētajā zonā
00:00 / 01:42
Lejuplādēt

Nedēļas nogalē notikušajā G20 samitā Japānā Tramps tviterī Čenunam izteica ierosinājumu jau šajā nedēļas nogalē tikties Korejas pussalas demilitarizētajā zonā. Vēlāk Tramps arī pavēstīja, ka justos komfortabli, ja šķērsotu zonu un ieietu Ziemeļkorejā. Šo zonu Tramps vēlējās apmeklēt jau 2017.gadā, tomēr slikto laikapstākļu dēļ vizīte tika atcelta.

ASV prezidentam svētdien jau bija ieplānota vizīte Dienvidkorejā un tikšanās ar šīs valsts prezidentu Munu Džēinu. Savukārt

ideja par tikšanos ar Kimu ASV prezidentam esot ienākusi prātā tikai sestdien.

Vēl līdz svētdienai nebija skaidrs, vai abi līderi patiešām tiksies, tomēr Dienvidkorejas prezidents svētdien apstiprināja, ka Kims pieņēmis Trampa uzaicinājumu tikties pierobežā. Abi līderi tikās demilitarizētajā zonā pie „de facto” robežlīnijas, kas atdala abas Korejas. Vēlāk abi sarokojās, bet pēc tam Ziemeļkorejas līderis uzaicināja Trampu spert soli pāri robežai, iekāpjot Ziemeļkorejā. Tādējādi

Tramps kļuva par pirmo amatā esošo ASV prezidentu, kas spēris kāju Ziemeļkorejā.

Abi līderi kādu brīdi vēl uzturējās pie robežlīnijas, lai pozētu fotogrāfiem un Tramps sniedza īsu komentāru žurnālistiem.

„Pārkāpt šai robežai man bija liels gods," paziņoja Tramps. "Ticis panākts milzu progress un radītas lielas draudzības. Un šī konkrētā, ir liela draudzība. Vēlos pateikties jums par tik ātru atbildi uz manu ielūgumu.”

Vēlāk abi līderi pārrunāja dažādus jautājumus, pirms Tramps un Kims piedalījās iepriekš neizziņotā preses konferencē. Kims žurnālistiem pauda pārliecību, ka abu līderu attiecības ļaus pārvarēt šķēršļus, kas stāv abu pušu ceļā, un šī tikšanās palīdzēs turpmākajās sarunās. Savukārt

Tramps vēlreiz pateicās par Kima uzaicinājumu pārkāpt robežlīniju un pauda gandarījumu par Ziemeļkorejas līdera piekrišanu viņa uzaicinājumam.

„Mēs esam attīstījuši lieliskas attiecības," uzsvēra Tramps. "Ja atgriežamies teju trīs gadus tālā pagātnē, pirms manas prezidentūras situācija bija ļoti slikta. Tā bija ļoti bīstama situācija Dienvidkorejai, Ziemeļkorejai un visai pasaulei. Domāju, ka mūsu attiecību attīstība daudz nozīmē ļoti daudziem cilvēkiem.”

Lai gan sākotnēji tika plānota vien abu līderu sarokošanās, tikšanās izvērtās daudz plašāka. Tramps norādīja, ka Ziemeļkorejas un ASV komandas sāks strādāt nākamo divu vai trīs nedēļu laikā, lai redzētu, vai un ko iespējams paveikt. Viņš piebilda, ka komandām būs jāapspriež dažas lielas un ļoti sarežģītas lietas, tomēr tās neesot tik sarežģītas, kā cilvēki domājot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti