Eiropas Komisija pagājušajā mēnesī nāca klajā ar bēgļu izmitināšanas plānu ES dalībvalstīs, lai noņemtu slogu no Itālijas un Grieķijas, kas cīnās ar lielo patvēruma meklētāju plūsmu.
Nākamnedēļ šos jautājumus plāno pārrunāt ES iekšlietu ministri. Taču sanāksmē lēmums netiks pieņemts, paziņojis Latvijas kā ES prezidējošās valsts pārstāvis Jānis Bērziņš.
ES līderi turpinās diskusijas par migrācijas jautājumiem 25.-26.jūnijā gaidāmajā samitā Briselē, tomēr varētu būt sarežģījumi ar EK ieceri par bēgļu kvotām.
Savukārt kādas citas sanāksmes par šo jautājumu vasarā nav gaidāmas, kas nozīmē, ka Eiropas amatpersonas to neapspriedīs līdz pat septembrim, ziņo AFP avoti.
Jau ziņots, ka bēgļu skaits ES šogad sasniedzis 100 tūkstošus. Salīdzinot ar līdzīgu laika periodu pagājušajā gadā, šis skaits ir pieaudzis vairāk nekā divas reizes.
Eiropā lielā bēgļu plūsma tiek saistīta ar nerimstošajiem konfliktiem gan Sīrijā, gan daudzās Āfrikas valstīs. Taču šo procesu vēl sarežģītāku padara arī kontrabandisti, kuri, īpaši Lībijas krastos, par bargu naudu pārdod vecas laivas glābiņu meklējošajiem, un cilvēku pilnas sūta tās ūdeņos.
Pērn vien Eiropā ieradās vairāk nekā 200 tūkstoši bēgļu, bet šogad jau 45 tūkstoši. Eiropas Komisija rosinājusi ES dalībvalstīm kopumā divos gados uzņemt 40 000 bēgļu, Latvijai būtu jāuzņem 737 bēgļi, Lietuvai – 710, bet Igaunijai - pat 1064.