Latvijas Bruņotie spēki nogādās Ukrainā 20. humānās palīdzības sūtījumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Šonedēļ Nacionālo bruņoto spēku karavīri dosies uz Ukrainu, lai Austrumukrainā nogādātu jau divdesmito humānās palīdzības sūtījumu, kas būs paredzēts Ukrainas bruņoto spēku karavīriem, viņu ģimenēm un militārajā konfliktā cietušajiem civiliedzīvotājiem, informēja Aizsardzības ministrijā.

Šajā humānās palīdzības sūtījumā būs Zviedrijas ziedotās multifunkcionālās gultas un matrači slimnīcai Austrumukrainā, kā arī Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolas ziedotie matrači bērnu vasaras nometnei. Sūtījums ietvers arī Latvijas iedzīvotāju, draudžu un uzņēmēju, kā arī Zviedrijas nevalstisko organizāciju ziedoto apģērbu un apavus pieaugušajiem un bērniem.

Labdarības sūtījumu Latvijas aizsardzības nozares pārstāvji nogādās saņēmējiem Austrumukrainā sadarbībā ar Ukrainas bruņotajiem spēkiem, Nacionālo gvardi un Ukrainas labdarības organizāciju “Šķirsts”.

Latvijas aizsardzības nozare jau septīto gadu sniedz atbalstu militārā konflikta rezultātā cietušajiem Ukrainas karavīriem un viņu ģimenēm.

Kopš 2014. gada vasaras Ukrainas bruņoto spēku un Ukrainas Nacionālās gvardes karavīru bērni saņem sūtījumus, uzsākot skolas gaitas, kā arī dāvanas Ziemassvētkos, uz Ukrainu nosūtītas vairākas kravas ar humāno palīdzību.

Kopš 2017. gada humānās palīdzības kravas nogādātas tieši Doņeckas apgabalā, kur palīdzība gan karavīriem, gan civiliedzīvotājiem nepieciešama visvairāk, un kravu kopējais apjoms jau pārsniedz 400 tonnas. Aizsardzības nozare humānās palīdzības sūtījumus Ukrainā nogādā sadarbībā ar Ārlietu ministriju.

Nacionālo bruņoto spēku Kapelānu dienests regulāri sadarbojas ar Ukrainas armijas atbildīgajām struktūrvienībām, lai sniegtu atbalstu Ukrainas karavīriem un civiliedzīvotājiem.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti