Dienas ziņas

Masveidā dodas uz Kolku un Mērsragu

Dienas ziņas

Zaudējumus paredz arī mazie puķu audzētāji

Kā dzīvo latviete Malaizijā

Latviete Malaizijā: Ceļi Covid-19 dēļ ir bloķēti, tos kontrolē policija un armija

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Lielākajā daļā pasaules valstu noteikti dažādi pārvietošanās un pulcēšanās ierobežojumi Covid-19 pandēmijas dēļ, bet daudz kas ir atkarīgs no tā, cik atbildīgi ir iedzīvotāji. Piemēram, Malaizijā sākotnējos ieteikumus iedzīvotāji neņēma vērā un nu ierobežojumi kļūst arvien striktāki. Par savu pieredzu Latvijas Televīzijā pastāstīja Elizabete, kura studē un strādā Malaizijā.

Visā pasaulē diagnosticēto Covid-19 gadījumu skaits pārsniedzis 600 tūkstošus, bet mirušo skaits jau tuvu 30 tūkstošiem cilvēku. Joprojām situācija ir nopietna daudzās Eiropas valstīs, to vidū Itālijā, Spānijā, Apvienotajā Karalistē, bet visvairāk inficēto – vairāk par 100 tūkstošiem - ir ASV. Jāpiezīmē, ka realitātē slimības izplatība varētu būt vēl plašāka, jo daudzi gadījumi, it īpaši, ja slimība norit vieglā formā, paliek nediagnosticēti.

Salīdzinot ar citām reģiona valstīm, vīruss Malaiziju nav būtiski skāris,

tomēr, ņemot vērā, ka situācija attīstās ik dienu, arī tur ieviesti būtiski pārvietošanās un pulcēšanās ierobežojumi. Elizabete, kura dzīvo Malaizijā, vēl janvārī, kad vīruss jau plosījās Ķīnā, gāja uz darbu un piedalījās masu pasākumos. Viņasprāt, valdība reaģējusi novēloti.

Lielākais iemesls, kāpēc Malaizijas valdība nolēma rīkoties, bijis tas, ka 15 tūkstoši musulmaņi sapulcējās uz lūgšanām pirmajā martā, lai šis vīruss viņus neietekmētu. "Protams, kāds no viņiem bija saslimis ar vīrusu un inficēja arī pārējos," pastāstīja Elizabete.

Pēc šī notikuma ar katru dienu inficēto skaits turpināja pieaugt, bet

pirms aptuveni nedēļas Malaizija nolēma ieviest stingrus ierobežojumus. Tagad Elizabete strādā no mājām un reti iziet ārpusē.

"Ceļi ir bloķēti. Uz šiem ceļiem arī ir policija un armija un prasa katram, kur brauc, kāds ir pārvietošanās iemesls," teica Elizabete. "Bet vēl joprojām ir cilvēki, kas neņem šo vērā, pulcējas ielās, sarunājas ar draugiem. Man liekas, ka līdzīgi ir Latvijā – cilvēki iet pastaigās kopīgi un bauda to laiku, ka var neiet uz biroju."

Atgriezties Latvijā gan Elizabete tuvāko mēnešu laikā neplāno. Vairāki viņas draugi, piemēram, draudzene, kura iepriekš dzīvoja Bali, gan nolēma Āziju pamest.

"Bija grūti, jo visi lidojumi atcelti, tu esi iesprūdis lidostā, ir jācenšas atrast kaut kādi savienoties reisi, kā tikt mājās. Bet šiem cilvēkiem ļoti palīdzēja visi Ārlietu ministrijas paziņojumi, ko viņi sūtīja. Tas atbalsts ir bijis tiešām noderīgs," atzinību pauda Elizabete. ''Es, protams, tagad vairāk sazvanos  ar ģimeni un draugiem mājās, ko es iepriekš savā dzīves skrējienā varbūt aizmirsu izdarīt. Tagad ir laiks sazvanīties ar mīļajiem mājās, un to es pagaidām izbaudu, ka ir mierīgāks posms. Ir laiks padomāt, apstāties, iepauzēt."

Arī Malaizijā, tāpat kā citviet, pēc ierobežojumu ieviešanas cilvēki steigušies iepirkt pārtiku un citas pirmās nepieciešamības preces.

Elizabete atzīst, ka pati arī iegādājusies produktus divām nedēļām, bet tas izrādījies lieki. Pārtikas veikali joprojām ir atvērti, arī restorāni piedāvā pasūtīt ēdienu līdzņemšanai. Tagad panikas vairs neesot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti