Dienas ziņas

Aicinās vakcinēties šaubīgos

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Kubā nepieredzēti plaši protesti pret valdību

Kubā sākušies nepieredzēti plaši protesti pret valdību

Kubā noritējuši nepieredzēti plaši protesti pret valdību. Tikmēr valsts prezidents Migels Diass-Kanels mudinājis savus atbalstītājus iestāties pret demonstrantiem un īsā laikā sarīkoti vairāki valdību atbalstoši mītiņi.

Cilvēki izgāja ielās ne tikai galvaspilsētā Havanā, bet arī daudzās citās pilsētās. Iedzīvotāji protestē pret arvien pieaugošajām pārtikas cenām un produktu trūkumu. Situāciju pasliktinājusi arī Covid-19 izraisītā pandēmija.

Kuba, kas pakļauta ārvalstu sankcijām, šobrīd piedzīvo 30 gadu laikā smagāko ekonomisko krīzi.

Kubas ekonomikā bija vērojams kritums par vairāk nekā 11 procentiem, daudziem iedzīvotājiem nākas saskarties ar pārtikas trūkumu un garām rindām pat pēc pirmās nepieciešamības precēm. Turklāt arvien lielākā daļā sabiedrības pieaug neapmierinātība ar ierobežotajām personiskajām brīvībām, un nereti šī neapmierinātība tiek skaļi pausta sociālās saziņas vietnēs.

Valsts prezidents Diass-Kanels pret demonstrantiem vērsies kritiski, nosodot viņus par nekārtību rīkošanu. Protestu laikā policija pret daudziem vērsās vardarbīgi un viņus aizturēja.

Pēdējo četru gadu laikā bija ievērojami pasliktinājušās arī Kubas attiecības ar ASV. Pēc atkušņa abu valstu attiecībās, kas bija vērojams Baraka Obamas valdīšanas laikā, Donalda Trampa prezidentūra nāca ar jaunām sankcijām, ko Džo Baidena valdība vismaz pagaidām neplāno atcelt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti