Kubā balso par jauno konstitūciju

Kubā noticis referendums par jauno valsts konstitūciju. Balsojuma oficiālie rezultāti pagaidām nav zināmi, taču neviens nešaubās, ka iedzīvotāji atbalstīs valdošās Komunistiskās partijas un tās līderu izstrādāto dokumentu.

Pirmo reizi kopš sociālistiskās revolūcijas pagājušā gadsimta 50. gados pamatlikuma projektā atzīts privātīpašums, kā arī ārvalstu investīciju un interneta loma. Paredzēts ierobežot prezidenta pilnvaru termiņu, nodibināt premjerministra posteni un īstenot pašvaldību reformu.

Konstitūcijā iekļauti arī vairāki svarīgi tiesību principi, tostarp tiesības uz advokātu aizturēšanas gadījumā un tiesas sankcija personas turēšanai apcietinājumā. Vienlaikus plānots saglabāt centralizētu ekonomikas plānošanu, politiskās iekārtas sociālistisko raksturu un Komunistiskās partijas vadošo lomu.

Tikmēr vietējie un ārvalstu eksperti pieļauj iespēju, ka pirmo reizi liela iedzīvotāju daļa varētu paust savu neapmierinātību ar pašreizējo valsts vadību. Pret dokumenta apstiprināšanu varētu nobalsot pat ceturtā daļa vēlētāju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti