Panorāma

Latvijas armijai radīts īpašs apvidus auto

Panorāma

Panorāma

Krimas tatāru līderis: Krievija izmantos enerģiju kā ieročus

Krimas tatāru līderis: Putins uz šo ziemu liek īpašas cerības

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pirmdien vizītē Latvijā ieradies Krimas tatāru politiskais līderis Refats Čubarovs, kurš tikās ar Valsts prezidentu Egilu Levitu.

Viņiem pievienojās Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko. Tikšanās laikā Levits pauda nelokāmu Latvijas atbalstu Ukrainas teritoriālajai vienotībai un cīņai pret Krievijas iebrukumu.

Čubarovs pateicās Latvijai par skaidro un stingro atbalstu nepieciešamībai ievērot starptautiskās tiesības un atbrīvot Krimu, ko Krievija okupēja 2014. gadā.

Čubarovs intervijā Latvijas Televīzijai izteica pārliecību, ka Krievija nepiespiedīs Rietumus atteikties no atbalsta Ukrainai par spīti Maskavas centieniem izmantot energoresursus kā politiskās šantāžas līdzekli.

"Putins un Krievijas militāri politiskā vadība liek īpašas cerības uz instrumentiem, kurus viņi izmanto, lai piespiestu Rietumu sabiedrību atteikties no atbalsta Ukrainai. Viens no šiem instrumentiem ir energoresursi," norāda Čubarovs.

"Šī ziema mums visiem būs ļoti grūta. Tas ir jāapzinās, te nav jāmēģina vienam otru nomierināt. Tā būs grūta, bet uz šo ziemu Krievija, Putins liek īpašas cerības. Viņiem šķiet, ka ar šo ziemu Rietumi atteiksies no atbalsta Ukrainai."

"Bet man šķiet, ka Kremlis kļūdās. Jo Eiropa tagad apzinās, ka runa ir ne tik daudz par atbalstu Ukrainai, bet par to, kā novērst apdraudējumu pašiem sev.

Tādēļ, lai cik nebūtu grūti, lai cik ļoti Maskava neizmantotu dažādus strāvojumus, kas demokrātiskās sabiedrībās ir iespējami, piemēram, Prāgā, kur kreisās partijas ielās izveda cilvēkus, tas var būt arī Francijā, Vācijā, bet kardinālas izmaiņas rietumvalstu viedoklī par Krievijas–Ukrainas karu tagad vairs nav gaidāmas.

Varbūt tas skan skaļi, bet cilvēce ir apzinājusies, ka Krievijas tālāka agresija ir apdraudējums visai civilizācijai."

Par nesenajiem sprādzieniem Krievijas militārajos objektos Krimas pussalā un ka tas ir tikai sākums, par Refata Čubarova viedokli par Putinu un kā Kremļa saimnieks iznīcina pašu Krieviju – plašāku interviju ar Krimas tatāru līderi skatieties LTV raidījumā "Pasaules panorāma" trešdien pulksten 19.30.

KONTEKSTS:

2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Karadarbības sākumā Krievija ieņēma Hersonas pilsētu, bet Ukrainas aizstāvjiem izdevās atvairīt uzbrukumu galvaspilsētai Kijivai. Krievijas karaspēks masveidā pastrādāja kara noziegumus Kijivas apgabala pilsētās, nogalinot civiliedzīvotājus. Pēc ilgas pretošanās maijā Krievijas spēku kontrolē nonāca arī stratēģiski svarīgā Mariupoles pilsēta.

Krievijas karaspēks pēc atkāpšanās no Kijivas galveno uzmanību koncentrējis uz Ukrainas austrumiem. Taču citviet okupācijas spēkiem nav izdevies būtiski pavirzīties uz priekšu. Ukraina saņem no Rietumiem arvien vairāk moderno ieroču un īsteno pretuzbrukumus, lai atkarotu okupētās teritorijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti