Krievijas tiesa mājas arestā patur režisoru Serebreņņikovu

Krievijas tiesa nav mainījusi pazīstamajam režisoram Kirilam Serebreņņikovam noteikto drošības līdzeklī – mājas arestu. Viņam izvirzītas apsūdzības par finanšu pārkāpumiem.

Mediji vēsta, ka režisors tiesā ieradās, tērpies melnā cepurē un brillēs un centās izvairīties no klātesošajiem. Pēc lēmuma noklausīšanās viņš, atbalstītāju aplausu pavadīts, ātri devās uz policijas automašīnu.

Savukārt viņa advokāts Dmitrijs Haritonovs norādīja, ka režisors mājas arestā atrodas jau desmit mēnešus un vēlas strādāt teātrī un lietot internetu. Tomēr tiesa aizstāvības argumentus neņēma vērā, tāpēc arī šis lēmums tiks pārsūdzēts.

KONTEKSTS:

Tiesa Serebreņņikovam 2017.gada augustā noteikusi mājas arestu, pēcāk to pagarinotSerebreņņikovs tiek turēts aizdomās, ka viņš organizējis 68 miljonu rubļu jeb 0,98 miljonu eiro piesavināšanos, ko valdība periodā no 2011. līdz 2014.gadam piešķīra teātra projekta “Platforma” realizēšanai. Viņam tika izvirzītas apsūdzības par krāpšanu īpaši lielā apmērā. Par to draud līdz desmit gadiem cietumā.

Tomēr režisors spēja pabeigt filmu par leģendāro krievu rokmūziķi Viktoru Coju, un pirmizrādes laikā Kannās galveno lomu atveidotāji pauda solidaritāti ar režisoru un nesa plakātu ar viņa vārdu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti