Krievijā opozicionāri aicina uz mītiņiem «Brīvo vēlēšanu dienā»

Krievijā opozīcijas līderi aicina savus atbalstītājus šodien iziet ielās uz mītiņiem pirms nākamgad gaidāmajām prezidenta vēlēšanām. Aleksejs Navaļnijs, Iļja Jašins un citi prezidenta Vladimira Putina oponenti 24. decembri pasludinājuši par „Brīvo vēlēšanu dienu.” Akciju rīkotāji pieprasa, lai visiem kandidātiem ir vienlīdzīgas iespējas piedalīties prezidenta vēlēšanās un vienlīdzīga piekļuve masu medijiem.

Opozīcijas līderi starp šodienas pasākumu mērķiem nosaukuši iedzīvotāju informēšanu par viņu tiesībām piedalīties vēlēšanās, kā arī vēlēšanu novērotāju reģistrēšanu. Vienlaikus viens no opozīcijas līderiem Aleksejs Navaļnijs šodien turpinās mēģinājumus iegūt atbalstu savas kandidatūras izvirzīšanai uz prezidenta vēlēšanām.

Varasiestādes gan paziņojušas, ka Navaļinijs nevar kandidēt, jo izcieš nosacītu cietumsodu par krāpšanu. Savukārt viņš šo lietu uzskata par politiski motivētu un apsūdzības noraida. J

24.decembris bijis zīmīgs Krievijas opozīcijas protestu kustībā. Šajā datumā pirms sešiem gadiem demonstrācijās Maskavā, pieprasot godīgas vēlēšanas, piedalījās vairāki desmiti tūkstoši cilvēku.

Putins pavasarī paredzētajās prezidenta vēlēšanās kandidēs uz ceturto termiņu amatā. Tās notiks 18.martā – ceturtajā gadadienā kopš Krievija anektēja Ukrainai piederošo Krimu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti