Pasaules panorāma

Putina nepacietība pret Asadu aug augumā

Pasaules panorāma

ASV līderi apšauba Ķīnas skaidrojumu par Covid-19 izcelsmi

Covid-19 Krievijā: aizsarglīdzekļu trūkums un mīklainas ārstu nāves

Krievijā koronavīruss izplatās arvien straujāk

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 1 mēneša.

Krievijā kopš nedēļas nogales ik dienu apstiprināti virs 10 tūkstošiem jaunu inficēšanās gadījumu. Krievijā reģistrēti jau 166 tūkstoši Covid-19 slimnieku, miruši 1540 cilvēki, kaut daudzi apšauba oficiālo datu uzticamību. Mediķi sūdzas par aizsarglīdzekļu trūkumu, un satraucoša tendence – mīklainos apstākļos pa slimnīcu logiem izkrituši un gājuši bojā ārsti, koronakrīzes laikā radot vēl vairāk jautājumu.

Divi ārsti miruši, trešais atrodas slimnīcā smagā stāvoklī – Aleksandrs Šuļepovs. Mediķis Voroņežas apgabalā, viņš aizvadītajā sestdienā izkrita pa logu slimnīcā, kurā ārstējās no koronavīrusa izraisītās Covid-19.

Šuļepovu hospitalizēja 22. aprīlī pēc tam, kad tajā pašā dienā viņš kopā ar ātrās palīdzības brigādes kolēģi Aleksandru Kosjakinu publicēja video, kurā sūdzējās, ka Šuļepovam liek turpināt strādāt pēc koronavīrusa infekcijas apstiprināšanas.

„Man blakus stāv ārsts Aleksandrs Šuļepovs, kuram tikko piezvanīja no poliklīnikas, ka pēc testa viņam apstiprināta Covid-19 saslimšana. Galvenais ārsts liek mums turpināt strādāt. Kā mums rīkoties šādā situācijā?" video jautā ārsts.

Kosjakins iepriekš sociālajos medijos jau bija kritizējis slimnīcas vadību par aizsarglīdzekļu trūkumu un ticis izsaukts uz nopratināšanu policijā par viltus ziņu izplatīšanu. Bet Šuļepovs trīs dienas pēc hospitalizācijas jaunā video atsauca apsūdzības pret slimnīcas vadību, sakot, ka tās izteicis „emociju uzplūdā”. Tagad viņa izkrišana pa logu uzjundījusi spekulācijas, ka uz Šuļepovu bija izdarīts spiediens.

Iepriekš 24. aprīlī pēc izkrišanas pa logu nomira neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļas vadītāja Maskavas apgabalā Natālija Ļebedeva. Viņa bija hospitalizēta uz aizdomu pamata par saslimšanu ar vīrusu. Oficiāli - "traģisks negadījums". Bet izdevums "Moskovskij komsomoļec", atsaucoties uz bojā gājušās kolēģiem, pieļāva, ka mediķe varētu būt izdarījusi pašnāvību apsūdzību dēļ, ka pieļāvusi vairāku savu kolēģu inficēšanos ar vīrusu.

Dienu vēlāk, 25. aprīlī, pa logu izkrita Sibīrijas pilsētas Krasnojarskas slimnīcas galvenās ārstes pienākumu izpildītāja Jeļena Ņepomņaščaja. Viņa nomira pēc dažām dienām reanimācijas nodaļā. Vietējos medijos ziņoja, ka incidents noticis pēc konferences zvana ar reģiona amatpersonām, kurā apspriesta iespēja vienā no slimnīcas korpusiem uzņemt Covid-19 slimniekus. Ārste esot bijusi pret – aizsardzības līdzekļu un personāla trūkuma dēļ.

Neskatoties uz valdības solījumiem, īpaši no Krievijas reģioniem joprojām turpina pienākt ziņas par aizsarglīdzekļu trūkumu, arvien jauniem saslimšanu gadījumiem mediķu vidū un slimnīcām, kurām tādēļ piemērota karantīna.

Šajā situācijā daudzus šokējis Krievijas vadošā opozicionāra Alekseja Navaļnija dibinātā Pretkorupcijas fonda pagājušajā nedēļā publicētais pētījums par valstī plaši pazīstamās ārstes Jeļenas Mališevas īpašumiem Savienotajās Valstīs. Medicīnas zinātņu doktore, dēvēta par galveno "teleārsti" Krievijā, jau vairāk nekā 20 gadus vada raidījumu par veselību Pirmajā kanālā. Mališevas ģimene par 6,5 miljoniem ASV dolāru pirms četriem gadiem iegādājusies greznu savrupmāju ar 21 istabu pie Ņujorkas. Ģimenes īpašumā arī divi dzīvokļi debesskrāpī pašā Ņujorkā, nopirkti par četriem miljoniem dolāru. Īpašumus izmanto Mališevas dēli Jurijs, kurš strādā slimnīcā Ņujorkā, un Vasīlijs. Navaļnijs arī izcēla Mališevas pēdējo nedēļu izteikumus, ka jaunais koronavīruss nemaz tik bīstams neesot.

"Jeļena Mališeva veicinājusi vīrusa izplatīšanos Krievijā vairāk nekā jebkurš cits. Ja jums šķiet, ka tā ir kāda negribēta pārteikšanās vai ārstes kļūda, jūs stipri maldāties. Mališeva ir parasta propagandiste - kā Kiseļovs vai Solovjovs. Vienīgi citādā formātā. Tikai virspusēji viņa šķiet kā izklaidējoša raidījuma vadītāja ar dejojošiem cilvēka orgāniem," pauda Navaļnijs.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti