Pirms trim gadiem Ēģipte kļuva par piekto valsti pēc Tunisijas, Alžīrijas, Jordānijas un Omānas, kas ieslēdzās Arābu pavasara liesmojošajā ķēdē. Protesta akcijām, kuras prasīja gandrīz 1000 cilvēku dzīvību, augot augumā, pēc astoņpadsmit dienu ilgām demonstrācijām no amata bija spiets atkāpties ilgstošais Ēģiptes autoritārais prezidents Hosnī Mubaraks. Viņu notiesāja ar mūža ieslodzījumu par rīkojumu izrēķināties ar opozīciju. Viņa vietā pirmajās demokrātiskajās vēlēšanās tika iecelts nākamais Ēģiptes prezidents Mohameds Mursi, kuram bija lemts īss laiks valsts līdera amatā, jo pēc militāras sacelšanās viņu aizvadītajā vasarā gāza. Pret Mursi ierosināta lieta par līdzdalību opozīcijas protestētāju nogalināšanā, kā arī par izlaušanos no cietuma vēl 2011.gadā, kad sacelšanās laikā pret toreizējo Ēgiptes līderi Hosni Mubaraku no ieslodzījuma vietas izbēga ieslodzītie islāmisti. Savukārt viņa vadītā Musulmaņu brālība pasludināta par teroristisku organizāciju un tās biedri lielā skaitā ieslodzīti cietumos.
Pēdējie mēneši Ēģiptē ir bijuši nemieru un protestu pilni, saduroties gāztā prezidenta Mursi atbalstītājiem un oponentiem.
Ēģipte aizvadījusi arī jau trešo tautas balsojumu, šoreiz par jauno pagaidu valdības izveidoto Konstitūciju, kas izpelnījusies kritiku, jo paredz saglabāt lielas armijas privilēģijas un iespējas vērsties pret opozīciju.
Sestdien Kairā ar demonstrācijām gatavojas atzīmēt Arābu pavasara sākšanās trešo gadadienu. Vēl pirms dažām dienām galvaspilsētu satricinājuši sprādzieni, kas laupījuši vairāku cilvēku dzīvību. Atbildību par četriem pret policiju vērstiem sprādzieniem uzņēmies kāds "Al Qaeda" iedvesmots grupējums, kurš jau iepriekš uzņēmies atbildību par sprādzieniem visas valsts teritorijā, kas sarīkoti pēc prezidenta Mohameda Mursi gāšanas.
Arī 25.janvārī neliels spridzeklis eksplodējis galvaspilsētā pie policijas mācību centra, cietušo nav. Savukārt drošības spēki nopietni gatavojas savstarpēji naidīgajām demonstrācijām, kuras rīkos gan islāmisti, gan tagadējā militārā režīma atbalstītāji. Pēc aculiecinieku vēstītā, Ēģiptes policija plaši sargā publiskās vietas.
Islāmisti aicinājuši atbalstītājus iziet ielās, lai protestētu pret šobrīd ieviesto armijas režīmu.
Notiekošajam Ēģiptē rūpīgi seko līdzi arī citas pasaules valstis, ASV un Eiropas Savienība, kas jau paudušas bažas par vardarbības uzliesmojumu valstī.