Kolumbijā vairāk nekā 5000 grūtnieču konstatēts bīstamais Zikas vīruss

Dienvidamerikas valstī Kolumbijā vairāk nekā 5000 grūtnieču konstatēts bīstamais Zikas vīruss. Par to vēsta ārvalstu mediji, atsaucoties uz Kolumbijas veselības aprūpes iestāžu sniegto informāciju.

Līdz šim Kolumbijā reģistrēti vairāk nekā 31 500 inficēšanās gadījumi.

Saskaņā ar Kolumbijas Veselības aizsardzības sniegto informāciju 29,4% ar Zikas vīrusu inficēto grūtnieču dzīvo provincē valsts austrumos – apgabalā, kas robežojas ar Venecuēlu.

"Reuters" ziņoja, ka, salīdzinot ar pagājušo nedēļu, reģistrēto inficēšanās gadījumu skaits pasaulē ir pieaudzis par 23%. Tāpat vairāk nekā par pusi – 57,8% – ir pieaudzis grūtnieču skaits, kam ir konstatēts vīruss.

Jau ziņots, ka epidēmija vissmagāk skārusi Dienvidameriku, un šajā reģionā ar vīrusu inficējušies arī vairāki Eiropas valstu tūristi. Vairākās Latīņamerikas valstīs reģistrēti tūkstošiem gadījumu, kad Zikas vīruss izraisījis  smagu saslimšanu  jaundzimušajiem, kuru mātes bijušas inficētas.

Trauksmi par Zikas vīrusa izplatību ceļ Pasaules veselības organizācija. Dažas Dienvidamerikas valstis aicinājušas sievietes izvairīties no palikšanas stāvoklī.

Zikas vīruss var nonākt Latvijā, kad mājās atgriežas inficēti ceļotāji. Taču tas Latvijā nevar izplatīties, jo infekcijas pārnēsātāji - 'Aedes aegypti' odi - nespēj izdzīvot Latvijas klimatiskajos apstākļos, iepriekš norādīja Slimību profilakses un kontroles centrs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti