Tropiskajos Amerikas reģionos strauji izplatās Denges drudzis

Tropiskajos Amerikas reģionos strauji izplatās Denges drudzis. Eksperti infekcijas uzliesmojumu saista arī ar tās pārnēsātāju – moskītu un odu – skaita pieaugumu klimata izmaiņu dēļ.

Apmēram 80% Denges drudža gadījumu fiksēti Brazīlijā, bet sarežģīta situācija ir arī Paragvajā, Argentīnā, Peru un Kolumbijā.

"Šogad līdz 2024. gada 26. martam Amerikā reģistrēti vairāk nekā trīsarpus miljoni tropu drudža gadījumu, tai skaitā vairāk nekā 1000 nāves gadījumu. Tas rada bažas, jo tas ir trīs reizes vairāk nekā šādā laika periodā pagājušajā – rekordgadā, kad reģionā ziņoja par vairāk nekā četrarpus miljoniem gadījumu," informēja Panamerikas Veselības organizācijas direktors Džarbass Barbosa.

Vidējās gaisa temperatūras paaugstināšanās un ārkārtēji laika apstākļi, tai skaitā karstuma viļņi un sausuma periodi, ko nomaina vētras un plūdi, veicina vīrusa izplatītāju skaita pieaugumu. Papildu riska faktori ir strauja urbanizācija, kas bieži saistīta ar sliktiem sanitāriem apstākļiem un trūkumiem veselības aizsardzības sistēmās.

Pagaidām nav pietiekami efektīvas vakcīnas pret vīrusu, kas izraisa galvassāpes, drudzi, vemšanu, izsitumus un citus simptomus.

Pēdējos gados inficēšanās gadījumus konstatē arī Dienvideiropā. Tāpēc arī mūsu valsts infektologi aicina ceļotājus uz riska zonām veikt visus nepieciešamos pasākumus, lai izsargātos no odu un moskītu kodumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti