Kirgizstānā aiztur 20 politiķus un ierēdņus apsūdzībās par nemieru organizēšanu

Varasiestādes Kirgizstānā aizturējušas vairāk nekā 20 politiķus un ierēdņus, kas apsūdzēti nemieru organizēšanā saistībā ar vienošanos par robežu demarkāciju ar kaimiņvalsti Uzbekistānu.

Kirgizstānā aiztur 20 politiķus un ierēdņus apsūdzībās par nemieru organizēšanu
00:00 / 00:49
Lejuplādēt

Aizturētie ir daļa no grupas, kas kritiski vērtē valdības līguma projektu ar Uzbekistānu. Viņuprāt, tas varētu novest pie tā, ka Biškeka nodos Uzbekistānai kontroli pār svarīgu ūdens rezervuāru.

Šī grupa, kas cenšas aizsargāt dambi, tika izveidota pēc tam, kad Kirgizstāna un Uzbekistāna septembrī parakstīja vienošanos par savu robežu delimitāciju un demarkāciju.

“Kailima Čemija” tiesību grupa paziņojusi, ka politiski nestabilajā valstī aizturēts un apsūdzēts 21 cilvēks apvērsuma mēģinājuma plānošanā un vardarbīgos protestos. Vairākās pilsētās un citviet aizturētie cilvēki ir militārais ģenerālis, bijušais konstitucionālās tiesas loceklis, bijušais prokurors, žurnālisti un aktīvisti.

KONTEKSTS:

Vidusāzijā ūdens kļūst arvien retāk sastopams resurss, un Kempir-Abada dambis tika uzcelts laikā, kad abas valstis vēl atradās Padomju Savienības sastāvā.

Vienošanās paredz, ka Kirgizstāna paplašināsies par 150 kvadrātkilometriem, bet ūdenskrātuve tiks atstāta Uzbekistānas kontrolē. Pēc Kirgizstānas prezidenta Sadira Žaparova teiktā, Kirgizstānai joprojām būs vienlīdzīga piekļuve saviem ūdens resursiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti