Dienas ziņas

Rudenī palielināsies būvnieku minimālā alga

Dienas ziņas

Izcelts zem Subates baznīcas paslēptais zvans

K. Kariņš uzrunā Eiroparlamentu

Kariņš uzrunā Eiroparlamentā: Ar populistiem nav vērts cīnīties

Ar populistiem nav jācīnās, jo tas ir bezjēdzīgi – tā vietā ir vērts saprast, kāpēc cilvēki ieklausās populistu dotajos solījumos, to savā uzrunā Eiropas Parlamentā akcentēja Latvijas Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība").

Pēc Latvijas premjera teiktā, runa ir par četrām pamatproblēmām – darbavietas, dzīvesveids, vide un drošība.

Artjoms Konohovs par Krišjāņa Kariņa uzrunu EP
00:00 / 00:00
Lejuplādēt
Izklāstot dažādas problēmas, kurām Eiropai šobrīd būtu jāpievērš uzmanība, Kariņš pieskārās arī cīņai ar naudas atmazgāšanu.

 

"Naudas atmazgāšana ir visas Eiropas problēma. Kopš es kļuvu par premjeru, es uzsāku savas mājas sakārtošanu, jo man nav pacietības gaidīt, kamēr visi pārējie izdarīt savu darbu.

Mums būs vistīrākā un visizturīgākā banku sistēma Eiropā! Pēc pusotra gada mēs ar prieku varēsim dot padomus jebkuram šajā ēkā, kā attīrīt banku sistēmu.

Krišjānis Kariņš par cīņu pret naudas atmazgāšanu
00:00 / 01:01
Lejuplādēt
Bet šī cīņa nedaudz atgādina žurku iznīdēšanu. Es varu izdarīt visu, lai manā mājā nebūtu žurku. Bet kā ar maniem kaimiņiem? Noziedznieki varētu būt šobrīd pametuši Latviju, bet es esmu pārliecināts, ka, diemžēl, viņi nav pametuši Eiropu. Tādēļ mums ir jāiztīra visu rajonu. Naudas atmazgāšanas uzraudzībai ir jānotiek Eiropas līmenī, gluži kā tas notiek ar finanšu uzraudzību," teica Kariņš.

 

Tāpat Kariņš akcentēja klimata pārmaiņas, un arī šajā jomā, viņaprāt, jāsper konkrēti soļi.

Vēl Latvijas Ministru prezidents savā runā piesauca Krieviju – tā, viņaprāt, ir vairāk drauds saistībā ar viltus ziņu izplatīšanu, mazāk militārajā jomā.

Noslēgumā Kariņš runāja par Eiropas Savienības (ES) daudzgadu budžetu, akcentējot nepieciešamību izlīdzināt lauksaimniecības tiešmaksājumus – lai Baltijas valstu lauksaimnieki saņemtu līdzvērtīgu atbalstu tam, kādu saņem tā saukto veco ES dalībvalstu zemnieki.

Daudzi deputāti ar stāvus aplausiem sagaidīja Kariņa uzstāšanos. Mūsu valsts premjers ir jau 20. ES valstu politiskais līderis, kurš uzrunāja eiroparlamentāriešus.

KONTEKSTS:

Trešdien, 17. aprīlī, Strasbūrā Latvijas premjers Kariņš uzstājās ar uzrunu Eiropas Parlamentā par Eiropas nākotni, pēc kuras notika debates ar EP deputātiem un Eiropas Komisijas (EK) pārstāvjiem. Šīs ir divdesmitās un noslēdzošās EP debates ciklā par Eiropas nākotni ar kādu no ES dalībvalstu vadītājiem.  

Pašreizējam EP sasaukumam šī kopumā būs noslēdzošā plenārsesija pirms gaidāmajām Eiropas vēlēšanām – ES dalībvalstīs Eiropas vēlēšanas norisināsies no 23. līdz 26. maijam. Jau jūlijā darbu sāks jaunais – devītais – EP sasaukums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti