Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Policija nevarēja sodīt autovadītājus

Japānā stipras lietusgāzes, iedzīvotājus evakuē

Japānā stipras lietusgāzes, iedzīvotājus evakuē

Japānas dienvidu daļā turpinās spēcīgas lietusgāzes. Plašas teritorijas applūdušas, daudzviet  arī zemes nogruvumi.

Vairāk nekā 75 tūkstošiem Japānas dienvidu daļas iedzīvotāju, lai meklētu glābiņu, nācies pamest mājās. Lietusgāžu izraisīto plūdu dēļ ūdens appludinājis ielas, izskalojis un aiznesis kokus, kā arī dažādus priekšmetus, tajā skaitā mašīnas. Kumamoto provincē dubļi aprakuši trīs cilvēkus, no kuriem divi miruši, bet trešais tiek meklēts.

Japānā stipras lietusgāzes, iedzīvotājus evakuēRihards Plūme

Kumas ciemā kalnos applūdis veco ļaužu pansionāts un, visticamāk, bojā gājuši vairāk nekā 10 cilvēku. Desmitiem citu pazuduši bez vēsts. "Esmu uzdevis visiem dienestiem veikt visus iespējamos pasākumus, lai cīnītos ar lietus radīto katastrofu valsts dienvidrietumos. Prioritāte ir glābt dzīvības. Valdība plāno nosūtīt aptuveni 10 tūkstošus pašaizsardzības spēku locekļu uz reģionu," sacījis Japānas premjerministrs Šindzo Abe.

Ekstremālu situāciju Japānas Kjusju salā izraisījušas spēcīgas lietusgāzes, kas sākušās piektdienas naktī. Stiprais un ilgstošais lietus izraisīja plūdus un zemes nogruvumus. Tiek ziņots, plūdu smagi skartajā Ašikitas pilsētā ik stundu nolijuši 10 centimetri lietus. Varasiestādes pavēlēja vairāk nekā 200 000 iedzīvotāju pamest savas mājas, un 92 000 mājsaimniecību palika tukšas. Ar premjerministra Sindzo Abes rīkojumu palīgā glābšanas dienestu darbiniekiem norīkoti aptuveni 10 000 karavīri.

Pārplūdušo upju straumes aiznesušas vairākus tiltus, vietumis apturēta vilcienu satiksme, dažviet applūduši vai bloķēti ceļi un aptuveni 8000 mājsaimniecības palikušas bez elektroenerģijas. Japānas televīzijā rādītajos aerouzņēmumos redzams, kā duļķaini ūdeņi Kumamoto un Kagošimas provincēs applūdinājuši ielas, mājas, mašīnas un daļu kāda tilta. Applūduši veseli dzīvojamo māju rajoni, sagruvušas ēkas, izskaloti un aiznesti koki. Glābšanas dienesti saņēmuši ļoti daudz zvanu un nespējuši uz visiem acumirklī reaģēt.

Japānas meteoroloģijas aģentūra, kas daudzos rajonos sākotnēji izplatīja augstāko – 5.līmeņa brīdinājumu, uzsvēra, ka attiecīgajā reģionā šādas lietusgāzes vēl nekad nav piedzīvotas. Lai gan brīdinājuma līmenis pazemināts līdz trešajam, sinoptiķi prognozē, ka valsts rietumos lietusgāzes turpināsies līdz svētdienai. Tieši šobrīd Japānā ir lietus sezona, kas bieži izraisa plūdus un zemes nogruvumus un liek vietējām varas iestādēm izdot evakuācijas rīkojumus.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti