Japānā plūdi izposta mājvietas, prasa dzīvības

Japānā plūdos un zemes nogruvumos, ko izraisīja spēcīgas lietusgāzes, bojā gājuši vairāki desmiti cilvēku. Vēl daudzi pazuduši bez vēsts un turpinās glābšanas darbi.

Pēdējos gados plūdi un stipras lietusgāzes, ko izraisa taifūni un citas vētras, Japānā nav retums. Ņemot vērā kalnaino reljefu, lietusgāzēm seko arī masīvi zemes nogruvumi un dubļu slīdēšana. Šādas vētras pēdējo gadu laikā prasījušas simtiem cilvēku dzīvību. Klimatologi skaidro, ka vētru biežums saistīts ar globālo sasilšanu.

Šoreiz plūdi vissmagāk skāra Kagošimas un Kumamoto prefektūras, kas atrodas valsts dienvidos. Kopumā evakuēti tika vairāk nekā 200 tūkstoši iedzīvotāju. Japānas mediji ziņo, ka bojā gājuši vairāki desmiti cilvēku, no kuriem 14 bija kāda aprūpes nama iemītnieki. Vēl daudzi pazuduši bez vēsts vai iesprostoti vietās, kur glābēji netiek klāt.

Plūdi izskalojuši kokus no zemes, izpostījuši mājvietas, kā arī izskalojuši kādu tiltu. Vairāk nekā astoņi tūkstoši iedzīvotāju palikuši bez elektrības.

Glābšanas darbos iesaistīti vairāk nekā 40 tūkstoši karavīru, krasta apsardzes darbinieku un ugunsdzēsēju, kā arī helikopteri un laivas. Kaut arī tagad lietus mitējies, prognozes liecina, ka tas varētu atgriezties nākamās nedēļas vidū.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti