Izstādē «Expo Milano 2015» savs paviljons arī Eiropas Savienībai

Starptautiskās sasniegumu izstādes "Expo Milano 2015" savs paviljons ir arī Eiropas Savienībai. Brisele radījusi ar specefektiem bagātu stendu. Eiropas Savienības paviljonā būs arī plaša vieta, kur tikties zinātniekiem un  dažādu nozaru pārstāvjiem. Vēl pirms izstādes atklāšanas plašas debates norisinājās Eiropas Parlamentā, norādot, ka Eiropas Savienībai vajadzētu izmantot Milānas EXPO iespējas, lai runātu par ilgtspējīgu lauksaimniecību un pareizu pārtikas izmantošanu.

Jau pagājušas vairākas dienas, kopš savas durvis Itālijas pilsētā Milānā vērusi sasniegumu izstāde „Expo 2015”. Ekspozīcijas te izveidojušas vairāk nekā 140 valstis un savs paviljons ir arī ANO un Eiropas Savienībai. Tā izveidojusi specefektiem bagātu ekspozīciju, kurā interesenti var izsekot trīs dimensiju filmai „Zelta Auss” par Silviju un Aleksi, zinātnieci un lauksaimnieku, kuri savij vienotā stāstā vēsturi, tradīcijas, zinātni un inovācijas, tādējādi sniedzot savu ieskatu globālajās diskusijās par pārtiku. Plašā paviljonā ir arī vieta, kur tikties zinātniekiem un ekspertiem.

Vēl pirms izstādes atklāšanas, sniedzot arī savu ieskatu, kam Eiropas Savienības paviljonā būtu jābūt galvenajam akcentam, Eiropas Parlamenta deputāti nobalsoja par kopīgu rezolūciju, kuras autors ir sociāldemokrāts no Itālijas Paolo de Kastro.

Rezolūcijā aicina Eiropas Savienību izmantot Expo iespējas un vairāk vērst skatu uz lauksaimniecības un pārtikas jautājumiem. Lūk fragments no rezolūcijas.

„Globālā pārtikas drošība, tās pienācīga izmantošana un ilgtspējīga lauksaimniecība prasa tūlītēju starptautisku risinājumu. Balsojums parlamentā apliecina, ka šeit to uztver ļoti nopietni. Mēs aicinām Eiropas Komisiju un dalībvalstis izmantot Milānas Expo iespējas, lai pēc iespējas drīzāk rastu risinājumus.”

Rezolūcijā deputāti uzsver, ka, pieaugot iedzīvotāju skaitam pasaulē, arvien grūtāk ir nodrošināt pietiekamu pārtikas daudzumu, jo daudzviet tās izaudzēšanu apgrūtina, piemēram, klimata izmaiņas. Taču joprojām pēc dažādām aplēsēm vismaz 30 procentu visas pasaules pārtikas ir izniekota un zaudēta. Izmestā ēdiena daudzums gada laikā mērāms miljonos tonnu, kaut vai tikai Eiropas Savienības teritorijā vien.

Eiropas Parlaments pieprasījis Eiropas Komisijai rosināt ieviest likumu normas, kuas ierobežotu pārtikas izmešanu, kas nākamajos gados sola teju divkāršoties, kā arī nākamo, 2016. gadu noteikt par Eiropas gadu pret pārtikas izšķērdēšanu.

Eiropas Parlamenta Lauksaimniecības, Enerģētikas un Starptautiskā tirgus komitejas plāno Milānas Expo ierasties jūnijā un izvērst pārtikas drošības kampaņu.

Jau vēstīts, ka Milānas sasniegumu izstādes sauklis šogad ir „Paēdināt planētu. Enerģija dzīvei”, tādēļ arī dalībvalstis savās ekspozīcijās ir pievērsušās tieši šim tematam. Taču protestētāji jau ir pauduši neapmierinātību, ka izstādē kā sponsori piedalās arī tādas pasaulē plaši zināmas pārtikas ķēdes kā ”Coca Cola” un „Mc Donalds”, kas nebūt nepārstāv veselīgo, lēno un videi draudzīgo pārtikas filozofiju.

Plāno, ka turpmākajos mēnešos izstādi Itālijā apmeklēs vismaz 20 miljoni cilvēku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti