Izraēlas eksministrs izcietīs 11 gadu cietumsodu par spiegošanu Irānas labā

Izraēlā bijušajam ministram piespriedīs 11 gadu cietumsodu par spiegošanu Irānas labā. Gonena Segeva lieta izpelnījusies īpašu ievērību, ņemot vērā, ka Izraēla un Irāna ir niknas ienaidnieces. Viņš apsūdzēts, ka Teherānai nodevis informāciju par Izraēlas drošības objektiem un amatpersonām. Segevs pats gan esot apgalvojis, ka viņa rīcības mērķis bija "apmuļķot irāņus". 

Izraēlas bijušajam ministram 11 gadu cietumsods par spiegošanu Irānas labāGints Amoliņš
  Izraēlas enerģētikas un infrastruktūras ministrs deviņdesmitajos gados Segevs tagad tiks ieslodzīts par spiegošanu Irānas labā. Saskaņā ar Izraēlas iekšējās drošības dienesta teikto, Teherāna viņu savervējusi 2012. gadā caur Irānas vēstniecību Nigērijā. Tur Segevs bija dzīvojis vairākus gadus, strādājot medicīnas jomā pēc tam, kad Izraēlā viņa licence bija anulēta. Kopš savervēšanas Segevs arī divas reizes esot devies uz Irānu, lai tiktos ar saviem kuratoriem.

   

  Segevam tikusi sagādāta īpaša slepeno sakaru sistēma, lai varētu nosūtīt kodētas ziņas. Viņš apsūdzēts, ka Irānai nodevis informāciju par Izraēlas enerģētikas sektoru, drošības objektiem Izraēlā, kā arī amatpersonām politiskajās un drošības struktūrās.

  Segevu pagājušā gada maijā aizturēja Āfrikā Ekvatoriālajā Gvinejā un izdeva Izraēlai. Tiesas prāva, kas notika aiz slēgtām durvīm, sākās jūlijā.

  Izraēlas tieslietu ministrija trešdien, 9. janvārī, paziņoja, ka 63 gadus vecais Segevs vienojies ar prokuroriem par vainas atzīšanu spiegošanā, par ko viņam būs jāpavada 11 gadi cietumā. Formāli Segevu notiesās sēdē februārī.

  Tā kā tiesas process notika aiz slēgtām durvīm, informācija ir skopa. Taču Izraēlas mediji ziņoja, ka bijušais ministrs izmeklētājiem pratināšanā, kaut atzinis vainu spiegošanā, apgalvojis, ka viņa mērķis patiesībā bija "apmuļķot irāņus un atgriezties Izraēlā kā varonim", un ka viņa rīcībai nav bijuši ne ideoloģiski, ne finansiāli apsvērumi.

  Segeva advokāti paziņoja, ka prokuratūra grasoties atklāt vairāk detaļu par viņa lietu, un, kad informācija būs publiska, tad "taps skaidrs, ka Segevam tiešām bija kontakti ar irāņiem, bet ne lai viņiem palīdzētu".

  Šī nav pirmā reize, kad Segevs nonācis nopietnās nepatikšanās likuma priekšā. 2005. gadā viņu notiesāja par mēģinājumu Izraēlā no Nīderlandes kontrabandas ceļā ievest 30 000 "ekstazī" tablešu, kas bija pārklātas ar šokolādi. Turklāt Segevs to mēģināja izdarīt ar diplomātisko pasi, kurai bija viltots derīguma termiņš. Viņš iepriekš ticis tiesāts arī par mēģinājumu krāpties ar kredītkartēm.

  Bijušā ministra spiegošanas lieta tagad izpelnījusies īpašu ievērību, tā kā Izraēla un Irāna ir nikni ienaidnieki. Irānas līderi aicinājuši Izraēlu noslaucīt no zemes virsas un noraidījuši tās tiesības pastāvēt. Izraēla stingri iestājās pret pasaules lielvaru kodolvienošanos ar Irānu un cildināja ASV prezidentu Donaldu Trampu par lēmumu no vienošanās izstāties.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti