Dienas ziņas

Baltkrieviju ar lidmašīnu pametuši 118 migranti

Dienas ziņas

Iznākusi grāmata "Suit stāst"

Izraēla pret Covid-19 vakcinē bērnus

Izraēlā pret Covid-19 sāk vakcinēt arī bērnus no piecu gadu vecuma

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 6 mēnešiem.

Izraēla pret Covid-19 sākusi vakcinēt arī bērnus vecumā no pieciem līdz 11 gadiem. Līdz šim Izraēlā pret Covid-19 tika potēti iedzīvotāji no 12 gadu vecuma.

Izraēlas Veselības ministrija pieņēma lēmumu par piecus līdz 11 gadus vecu bērnu potēšanu pret Covid-19 ar "Pfizer"/"BioNTech" vakcīnu, ņemot vērā šīs vakcīnas ražotāju veikto izmēģinājumu rezultātus un ekspertu viedokli.

Izraēlas vidienē Holonas pilsētā kāds tēvs ieradās vakcinācijas kabinetā ar saviem astoņus un 11 gadus vecajiem bērniem.

“Es uzticos ārstiem un zinu, ka viņu vidū ir tikai nedaudzi, kas uzskata, ka tas ir nedroši. Tādēļ – jā, es jūtos droši,” stāsta divu bērnu tēvs Itajs Beršadskis.

Deviņus gadus veca meitene Izraēlā saņem vakcīnu pret Covid-19
Deviņus gadus veca meitene Izraēlā saņem vakcīnu pret Covid-19

Izraēla bija viena no pirmajām valstīm, kas pagājušajā gadā sāka savu iedzīvotāju vakcinēšanu pret Covid-19, pateicoties līgumam ar "Pfizer", kas deva Izraēlai piekļuvi miljoniem vakcīnas devu apmaiņā pret datiem par vakcīnas efektivitāti.

Izraēla nesen pārvarēja pandēmijas ceturto vilni, pēdējās nedēļās jaunu inficēšanās gadījumu skaits biji salīdzinoši zems.

Izraēla vasarā pieredzēja koronavīrusa izplatības pieaugumu, ko veicināja vīrusa lipīgākais delta paveids, un kļuva par vienu no pirmajām valstīm, kas sāka iedzīvotāju revakcināciju.

Atkal pieaugot saslimušo skaitam, Izraēlas premjerministrs Naftali Benets izteicies, ka valsts piedzīvo "bērnu vilni" – aptuveni puse no nesen apstiprinātajiem Covid-19 gadījumiem ir bērni, kas jaunāki par 11 gadiem.

“Tas tiesa, ka bērniem slimība izpaužas vieglāk. Bet, no otras puses, ir arī bērni, kuriem ir smaga slimības gaita. Tikai pagājušajā gadā vien koronavīrusa dēļ mums tika hospitalizēti aptuveni 500 bērnu,” stāsta Telavivas ārsts Roni Vereds.

Izraēlā tāpat kā daudzās citās valstīs pret iedzīvotāju vakcinēšanu un it īpaši bērnu potēšanu notiek arī protesti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti