Itālijas parlaments apstiprina pretrunīgi vērtēto budžeta plānu

Itālijas parlaments apstiprinājis valdības sagatavoto budžeta plānu. Pretrunīgi vērtēto dokumentu par lielo deficītu iepriekš kritizēja Eiropas Savienības un Starptautiskā Valūtas fonda pārstāvji.

Abās parlamenta palātās budžets tika apstiprināts ar pārliecinošu balsu pārsvaru, un tas uzskatāms par nozīmīgu Pieczvaigžņu kustības un “Labējās līgas” veidotās valdības uzvaru.

Valsts galvenais finanšu dokuments paredz 2,4% deficītu nākamā gada budžetā, un papildu līdzekļi tikšot novirzīti nabadzības izskaušanai. Pieczvaigžņu kustības paziņojumā norādīts, ka dokuments ieliek pamatu pārmaiņām Itālijas politikā un izbeigs taupības politiku, kā arī veicinās investīcijas.

Tikmēr Eiropas Savienības ekonomikas komisārs Pjērs Moskovisī brīdinājis, ka Romas iecerētais budžets paaugstinās jau tā lielo Itālijas valsts parādu. Savukārt Starptautiskā Valūtas fonda izpilddirektore Kristīna Lagarda aicināja Romu ievērot bloka fiskālās disciplīnas normas.

Itālijas plānotais budžeta deficīts nepārsniedz Eiropas Savienības noteikto 3% limitu, taču rada nopietnus riskus nākotnē. 

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti