Itālijā piemin gadu kopš Dženovas tilta sabrukšanas

Itālijā trešdien, 14. augustā, pieminēs pirmo gadadienu kopš Morandi tilta sabrukšanas Dženovas pilsētā. Šajā negadījumā dzīvību zaudēja 43 cilvēki.

Lai pieminētu bojāgājušos, trešdien Dženovā ieradīsies Itālijas prezidents Serdžo Mattarella, premjerministrs Džuzepe Konte, kā arī abi vicepremjeri – Matteo Salvini un Luidži di Maio.

Tikmēr izmeklēšana par katastrofas apstākļu noskaidrošanu joprojām turpinās.

Pagājušā gadsimta sešdesmito gadu vidū būvētais Morandi tilts sagruva pagājušā gada 14. augustā. Šajā traģēdijā dzīvību zaudēja 43 cilvēki, kas tobrīd šķērsoja tiltu.

Šis incidents izraisīja asas diskusijas gan par slikto infrastruktūras stāvokli Itālijā, gan tiltu stāvokli citur Eiropā. Pussagruvušo tiltu tika izlemts neatjaunot, bet nojaukt.

Atlikušās tilta struktūras tika uzspridzinātas jūnija beigās, bet vien šīs nedēļas sākumā tika paziņots par pēdējo balstu daļu aizvākšanu. Jaunu tiltu paredzēts uzbūvēt līdz nākamā gada pavasarim.

Tuvojoties traģēdijas pirmajai gadskārtai, Ligūrijas reģiona vadītājs Džovanni Toti aicinājis saukt vainīgās personas pie atbildības. Izmeklēšana šajā lietā joprojām turpinās, un aizdomās turēto statuss ir piemērots vairāk nekā 70 cilvēkiem.

Infrastruktūras kompānija “Atlantia”, kuras apakšuzņēmējs “Autostrade” atbild par tilta uzturēšanu, turpina apgalvot, ka visi uzturēšanas darbi ir veikti atbilstoši prasībām un drošības prasības nav pārkāptas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti