Islāmticīgie: Imama slepkavība Ņujorkā rāda ASV pieaugošo islamofobiju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Ņujorkā bruņots uzbrucējs blakus mošejai nošāvis islāma garīdznieku un viņa palīgu. Provizoriskā izmeklēšana neliecina, ka vīrieši nošauti viņu ticības dēļ. Daļa musulmaņu, kas apmeklē šo mošeju, garīdznieka slepkavību nosaukuši par naida noziegumu un pauduši viedokli, ka ASV prezidenta amata kandidāts no Republikāņu partijas Donalds Tramps vairojis Amerikas Savienotajās Valstīs islamofobiju.

Slepkavība Kvīnsas rajonā Ņujorkā notikusi laikā, kad vietējās mošejas imams Maulama Akonjē un viņa palīgs Tara Udins tika sašauti uz ielas brīdī, kad viņi bija atstājuši mošeju pēc sestdienas pēcpusdienas lūgšanām. Abi vīrieši tika nogādāti slimnīcā, kur no gūtajiem ievainojumiem mira.

Vietējā policija ir uzsākusi uzbrucēja meklēšanu, un slepkava joprojām ir brīvībā. Lai arī abi garīdznieki bija tērpti tradicionālajā musulmaņu apģērbā, policija norādījusi - pagaidām nav nekāda pamata domāt, ka viņi nogalināti tieši savas ticības dēļ. Vienlaicīgi Ņujorkas policijas pārstāvji uzsver, ka izmeklēšanas laikā tiks pētīti visi iespējamie motīvi, ieskaitot naida uzbrukumu.

Taču vietējo musulmaņu kopienas pārstāvji jau paziņojuši, ka uzbrukumā vainojams tieši naids – naids pret cilvēci un pret musulmaņiem, un šādos notikumos nenoliedzami vainojami islamofobi. Amerikāņu islāma attiecību padome, kas aizstāv musulmaņu tiesības, abus nogalinātos garīdzniekus raksturojusi kā patiesus kopienas līderus, norādot, ka apkārtējā sabiedrībā valda dziļas sēras. Šī pati organizācija bija aicinājusi musulmaņu kopienas pastiprināt drošību, pēc tam kad jūnija sākumā kāds sevi par „islāma kareivi” dēvējošs vīrietis Orlando naktsklubā nogalināja 49 un ievainoja vēl vairāk nekā 50 cilvēkus. Arī Kvīnsas rajona padomes pārstāvji pauduši līdzjūtību bojā gājušo tuviniekiem un paziņām, aicinot tieši šajā brīdī paust solidaritāti ar Ņujorkas musulmaņiem.

Iestājoties naktij, slepkavības vietā pulcējās simtiem musulmaņu, gan pieminot bojā gājušo imamu, gan pieprasot taisnu tiesu. Musulmaņu kopienas pārstāvji uzskata, ka slepkavībā noteikti ir saskatāms naids pret kopienu un iedzīvotāji jūtas apdraudēti gan par savu pašreizējo dzīvi, gan par nākotni. Vienlaicīgi tiek uzsvērts, ka naida vairošanā lielu lomu ir spēlējis arī pašreizējais ASV Republikāņu partijas prezidenta amata kandidāts Donalds Tramps,

kurš ne reizi vien ir asi izteicies pret musulmaņu atrašanos un ieceļošanu Savienotajās Valstīs. Vēl šajā nedēļā Donalds Tramps izpelnījās asu kritiku par saviem apgalvojumiem, ka teroristu grupējuma „Islāma valsts" patiesie dibinātāji ir pašreizējais ASV prezidents Baraks Obama un demokrātu prezidenta amata kandidāte Hilarija Klitnone. Šos izteikumus aktīvi apsprieduši lielākie ASV mediji, taču vēlāk gan pats Tramps norādījis, ka tas tiekot darīts tikai reitingu dēļ un ka medijiem neesot nekādas izpratnes par sarkasmu. Politikas analītiķi gan norāda, ka pēdējā laikā šādu it kā sarkastisku izteikumu kļūst pārāk daudz un tas tikai liecinot par to, ka tas vairs nav tikai sarkasms, bet gan patiesa Donalda Trampa pārliecība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti