Īrijas premjers Briselē apspriedīs robežas pagaidu risinājumu pēc «Brexit»

Īrijas premjerministrs Leo Varadkars trešdien, 6. februarī, Briselē tiekas ar Eiropas Komisijas prezidentu Žanu Klodu Junkeru un Eiropadomes prezidentu Donaldu Tusku, lai pārapstiprinātu robežas pagaidu risinājumu pēc „Brexit”.

Šis jautājums aktualizējies no jauna, kad Lielbritānijas parlaments noraidīja britu premjeres Terēzas Mejas panākto izstāšanās vienošanos ar Eiropas Savienību. Likumdevējs arī pieprasīja Meju doties uz Briseli, lai rastu alternatīvus risinājumus, to skaitā robežas jautājumā.

Notikušais izsaucis plašu vadošo skotu un īru partiju neapmierinātību.

Īrijas premjers Briselē apspriedīs robežas pagaidu risinājumu pēc «Brexit»Hardijs Ventnieks

  Pagaidu risinājums starp Lielbritāniju un Eiropas Savienību paredz novērst stingrās robežas atjaunošanu starp Ziemeļīriju un Īriju, tādējādi Dublina kļūtu par Lielbritānijas vienīgo zemes robežu ar Eiropas Savienību pēc tās izstāšanās 29. martā.

  Tomēr “Brexit” atbalstītāji nav apmierināti, ka līdz ar šo pagaidu robežas risinājumu Londonai ir jāturpina ievērot arī bloka muitas noteikumi. Eiropas Komisijas preses pārstāvis Magaritis Shins gan uzsvēra, ka Lielbritānijas premjeres Mejas vizīte Briselē dienu pēc Varadkara viesošanās neko nemainīs.

  Komisijas pārstāvis norādīja, ka “Brexit” vienošanās vairs nevar tikt atvērta jaunām diskusijām. Arī Eiropas Savienības (ES) "Brexit" sarunu delegācijas vadītājs Mišels Barnjē paudis, ka panāktais pagaidu robežas risinājums ir vienīgais variants un citu alternatīvu nav.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti