Irānas galvaspilsētas Teherānu vadīs mēreni noskaņotie politiķi

Par Irānas galvaspilsētas Teherānas pašvaldības deputātiem ievēlēti mēreni noskaņotie politiķi. Vietējās vēlēšanas šajā valstī notika vienlaikus ar balsojumu par valsts prezidentu.

Teherānas domē ir 21 deputāts, un visas šīs vietas izcīnīja tā dēvētie reformisti. Viņi nomainīs konservatīvi orientētos politiķus, kuri vadīja Irānas galvaspilsētu 14 gadus.

Politikas eksperti šādu balsojuma rezultātu saista ar iedzīvotāju vēlmi atbalstīt politiskos spēkus, kas iestājas par valsts starptautisko sadarbību. Par to liecina arī pārliecinošā reformistiski noskaņotā prezidenta Hasana Rohani panākumi.

Svētdien, 21.maijā, Rohani ar uzvaru prezidenta vēlēšanās jau apsveica Eiropas Savienības augstākā pārstāve ārlietās un drošības politikas jautājumos Federika Mogerīni. Politiķe sociālās saziņas vietnē “Twitter” norādīja, ka Irānas prezidents saņēma spēcīgu mandātu, un Eiropas Savienība ir gatava īstenot ar Teherānu noslēgto kodolvienošanos, kā arī attīstīt divpusējās attiecības. Līdzīgus vēlējumus telegrammā Ruhani pauda arī Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti