Irānas ārlietu ministrs vizītē Ķīnā turpina centienus Āzijā rast sabiedrotos

Irānas ārlietu ministrs Mohammads Džavads Zarifs svētdien, 25.augustā, ierodas trīs dienu vizītē Ķīnā, lai Āzijā turpinātu diplomātiskos centienus meklēt sabiedrotos un mēģinātu mazināt Savienoto Valstu sankciju ietekmi uz Irānas ekonomiku. Pēc vizītes Ķīnā Zarifs dosies uz Japānu un Malaiziju. Āzijā viņš ierodas pēc šīs nedēļas tūres Eiropas valstīs.

ASV pagājušajā mēnesī noteica sankcijas pret Irānas ārlietu ministru, iesaldējot Zarifam piederošos aktīvus, kas atrodas ASV jurisdikcijā, kā arī ierobežojot viņa iespējas uzturēties Savienotajās Valstīs. Sankciju mērķis – ierobežot Zarifa iespējas virzīt Irānas diplomātiskās intereses pasaulē.

Tomēr šo nedēļu viņš sāka ar vizīšu tūri Skandināvijas valstīs – Somijā, Zviedrijā un Norvēģijā, bet piektdien Parīzē tikās ar Francijas prezidentu Emanuēlu Makronu. Vizītes laikā Francijā Zarifs atzinīgi novērtēja Makrona centienus mazināt ap Irānas kodolvienošanos izcēlušos krīzi.

Francijas diplomāti nākuši klajā ar idejām, ka ASV varētu pieļaut sankciju izņēmumu attiecībā uz Irānas naftas eksportu uz Ķīnu un Indiju. Tāpat ir priekšlikums par kredītlīniju Irānai, lai tai palīdzētu islāma republikas grūtībās nonākušajai ekonomikai.

Pirms Zarifa vizītes Ķīna pauda gatavību „turpināt kopīgos centienus ar Irānu, lai saglabātu mieru un stabilitāti Persijas līča reģionā”. ASV un Irānas attiecības strauji pasliktinājās pēc Donalda Trampa nonākšanas Baltajā Namā.

ASV izstājusies no starptautiskās 2015.gada kodolvienošanās ar Irānu, atjaunojusi sankcijas, bet Teherāna šovasar sāka daļēji atteikties no saistībām, kuras bija uzņēmusies saskaņā ar nolīgumu. Drošības situācija Persijas līča reģionā strauji pasliktinājās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti