Irākas kurdi bažās par uzbrukumu bloķējuši ceļus ar Mosulu

Irākas Kurdistānas karavīri nobloķējuši ceļus, kas šo autonomo reģionu savieno ar Irākas otro lielāko pilsētu Mosulu. Šādi valsts ziemeļos esošais reģions rīkojies, reaģējot uz irākiešu armijas pārvietošanos.

Kurdu bruņotie spēki bloķējuši divus galvenos ceļus, kas Erbīlu un Dahūku savieno ar Mosulu, kur izveidoti smilšu uzbērumi. Par šādiem pasākumiem paziņojušas kurdu militārpersonas. Tās baidās, ka tuvākajā laikā varētu notikt uzbrukums, jo pastiprinās Irākas centrālās valdības spēku klātbūtne. Tāpat nepārtraukti no Irākas valdības tiek saņemti brīdinājumi, kas rada satraukumu.

Attiecības starp Irākas centrālo valdību un Kurdistānas reģionu pasliktinājušās pēc 25.septembra referenduma, kurā vairums Irākas kurdu nobalsoja par reģiona neatkarību. Trešdien, 11. oktobrī, Irākas tiesa arī izdeva rīkojumu par trīs vecāko kurdu amatpersonu aizturēšanu, kuri organizēja referendumu, jo tas bijis antikonstitucionāls. Tāpat Irākas valdība pieprasa pilnīgas kontroles pārņemšanu pār lidostu šajā autonomajā apgabalā.

Savukārt Irāna un Turcija ir piedraudējusi šim reģionam slēgt naftas eksportu ceļa izmantošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti