Igauņu zemnieki Tallinā protestēs pret solījumu nepildīšanu

Igaunijas lauksaimnieki otrdien, 10. decembrī, protesta akcijā solījuši ar vairāk nekā 100 traktoriem ierasties pie parlamenta ēkas Tallinā. Zemnieki apsūdz valdību par solījumu nepildīšanu un nepietiekamu atbalstu lauksaimniekiem nākamā gada budžetā.

Akcija tiek rīkota pirms Igaunijas parlaments trešdienas balsojuma par 2020. gada budžetu. Mītiņā igauņu zemnieki arī pieprasīs taisnīgu Eiropas Savienības tiešmaksājumu sadali.  

Igauņu zemnieki Tallinā protestēs pret solījumu nepildīšanuGints Amoliņš

  Lauksaimnieki pie parlamenta ēkas Tallinas vecpilsētā solījuši ierasties ar vismaz 101 traktoru - šis skaitlis atbilst deputātu skaitam Igaunijas parlamentā.

  Uz protesta akciju aicina Igaunijas Lauksaimniecības un tirdzniecības kamera. Tā apsūdz valdību par pavasarī notikušo vēlēšanu laikā pausto solījumu nepildīšanu. Proti, solīts, ka lauksaimniekiem no nākamā gada budžeta subsīdijās izmaksās 15,3 miljonus eiro, taču budžeta projektā rudenī šis solījums saruka līdz pieciem miljoniem.

  Tagad parlamenta finanšu komisija rosinājusi labojumus budžetā, lai zemniekiem piešķirtu vēl piecus miljonus. Taču tas joprojām ir tikai 2/3 no solītā. Nacionālās subsīdijas paredzētas kā kompensācija par to, ka igauņu lauksaimnieki Eiropas Savienības tiešmaksājumos saņem mazāk nekā vidēji blokā.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti