Igaunijā palielinās bērnu pabalstus, daudzbērnu ģimenei tas būs vismaz 650 eiro mēnesī

Igaunijas parlaments trešdien pieņēma ģimenes un bērnu pabalstus regulējošo likumu grozījumus mainītā veidā, ņemot vērā iebildumus, ko bija izteicis prezidents Alars Kariss, kurš bija atteicies izsludināt iepriekš pieņemtos grozījumus.

Par grozījumiem mainītā veidā nobalsoja 61 deputāts, bet viens deputāts balsoja pret.

Atbilstoši grozījumiem pabalsti par pirmo un otro bērnu, kā arī vientuļā vecāka pabalsts pieaugs līdz 80 eiro mēnesī.

Pašlaik pabalsts ir 60 eiro par pirmo un otro bērnu, bet vientuļā vecāka pabalsts ir 19,80 eiro mēnesī.

Savukārt daudzbērnu ģimenes pabalsts pieaugs no 300 līdz 650 eiro mēnesī ģimenēm ar trim līdz sešiem bērniem, bet ģimenēs ar vismaz septiņiem bērniem tas no 400 eiro pieaugs līdz 850 eiro mēnesī.

Paredzams, ka no 2024. gada 1. maija daudzbērnu ģimenes pabalsts tiks indeksēts līdzīgi pensijām.

No likuma izņemta prasība, kas noteica, ka bērniem vecumā no 16 līdz 19 gadiem jāturpina mācības, lai viņu vecāki varētu saņemt pabalstu.

Igaunijas Centra partija bija piedāvājusi, ka arī pabalstu par pirmo un otro bērnu vajadzētu palielināt līdz 100 eiro mēnesī, savukārt sociāldemokrāti rosināja, ka pabalstam jābūt 119 eiro par katru bērnu, ziņo ERR.ee. Tomēr šie priekšlikumi netika atbalstīti.

Paredzēts, ka grozījumi stāsies spēkā 1. februārī, nevis 1. janvārī, kā bija plānots līdz šim. Tomēr likumu normas, kas paredz pabalstu palielināšanu un atteikšanos no prasības, ka bērnam, lai par to saņemtu pabalstu, jāapmeklē mācību iestāde, tiks piemērotas ar atpakaļejošu datumu no 1. janvāra.

Paaugstinātie pabalsti tiks izmaksāti no 1. februāra, kad grozījumi stāsies spēkā, bet starpība par janvāri tiks izmaksāta līdz 31. maijam.

No Ģimenes tiesību likuma grozījumu iepriekš pieņemtās redakcijas izņemts teikums, kas prezidenta ieskatā bija pretrunā ar konstitūciju.

Igaunijas parlaments likumu grozījumus pieņēma 7. decembrī, un to spēkā stāšanās bija plānota 1. janvārī. Tomēr 22. decembrī prezidents tos atteicās izsludināt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti