Dienas ziņas

Ludzas upe pierobežā applūdina laukus

Dienas ziņas

Izraēlas opozīcija paraksta koalīcijas līgumu

Igaunijā maskas nav obligātas

Igaunija atsakās no prasības par obligātu sejas maskas lietošanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Igaunijas valdība otrdien nolēma, ka jau no trešdienas, 2. jūnija, sabiedriskās vietās iekštelpās vairs nebūs obligāti jālieto sejas maska, kas samazina risku inficēties ar Covid-19. Turpmāk sejas masku lietošana būs ieteikta, nevis obligāta.

Līdz šim Igaunijā sejas maskas bija jālieto visās sabiedriskās vietās, kur cilvēki pulcējas iekštelpās: veikalos, skolās, baznīcās, sporta zālēs, teātros u.c.

“Pateicoties Igaunijas iedzīvotāju ieguldījumam cīņā ar koronavīrusu un aktīvai vakcinācijai, saslimstības rādītāji ir ievērojami kritušies.

Tas mums devis iespēju veikt izmaiņas attiecībā uz redzamāko koronavīrusa laikmeta izpausmi – sejas masku lietošanu. Turpmāk tā būs ieteicama, nevis obligāta,” vēsta Igaunijas valdības vadītāja Kaja Kallasa.

Viņa gan uzsvēra, ka koronavīruss nekur nav pazudis, tādēļ arī turpmāk ieteicams lietot sejas masku slēgtās telpās, kur pulcējas daudz cilvēku. Veselības departamentam un darba devējiem būs tiesības noteiktās vietās un situācijas pieprasīt obligātu sejas maskas lietošanu.

Igaunijas veselības ministrs Tanels Kīks vēsta, ka nedēļas laikā Covid-19 saslimstības rādītāji ir kritušies par vairāk nekā 40%. Tādēļ gaidāms, ka līdz 14. jūnijam būs iespējams atcelt lielāko daļu ierobežojumu, kas bija ieviesti, lai samazinātu Covid-19 izplatības līmeni.

Valdība arī lēmusi, ka no jūnija vidus tiks atļauti pasākumi ar daudz lielāku dalībnieku skaitu nekā pašlaik, taču ar nosacījumu, ka tajos piedalīsies tikai cilvēki ar digitālo Covid-19 sertifikātu. Tas apliecinās, ka cilvēks ir vakcinēts pret Covid-19, pārslimojis šo slimību vai saņēmis negatīvu testa rezultātu. Paredzams, ka no 14. jūnija, ievērojot minētās prasības, pasākumos telpās būs atļauts piedalīties 3000 cilvēkiem, bet brīvā dabā varēs pulcēties līdz 9000 cilvēku.

14 dienu kumulatīvais Covid-19 inficēšanās gadījumu skaits Igaunijā ir mazākais Baltijas valstu vidū: 164 uz 100 000 iedzīvotāju.

Aizvadītās diennakts laikā Igaunijā reģistrēts 131 inficēšanās gadījums, seši cilvēki ir miruši, ziņo ERR.ee.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti