Panorāma

Pasaules kausu ieguvusi Francija

Panorāma

Karstuma vilnis Latvijā

Helsinki gatavojas Trampa un Putina samitam

Helsinkos drošības pasākumu un protestu pavadībā gatavojas Trampa un Putina samitam

Helsinkos stingru drošības pasākumu, kā arī protestu un atbalsta akciju pavadībā sākusies gatavošanās ASV un Krievijas prezidentu samitam. Donalds Tramps un Vladimirs Putins Somijas galvaspilsētā tiksies pirmdien, 16.jūlijā.

Šī sanāksme jau tiek saukta par nozīmīgāko abu valstu prezidentu divpusējo tikšanos kopš deviņdesmitajiem gadiem.

Svētdien Helsinkos notika protesta akcijas.

“Savienotās Valstis bija viena no mūsdienu demokrātijas dzimtenēm. Tāpēc, manuprāt, ir absolūti nepareizi, ka demokrātiskās vērtības vairs nav cieņā šajā valstī. Kad Donalds Tramps nāca pie varas, esam pieredzējuši, ka daudzkārt netiek cienītas cilvēktiesības, piemēram, pie robežas nošķirot mātes un bērnus, tas pats arī saistībā ar sieviešu tiesībām. Mums vajadzētu iet uz priekšu, nevis atpakaļ. Prezidents Putins tikmēr neievēro preses brīvību Krievijā. Krievija ir tepat blakus. Piemēram, Baltijas valstis ir demokrātiskas, kāpēc tāda nevar būt arī Krievija?” klāstīja protesta akcijas dalībniece Bianka.

Savukārt protestētājs Eiki norādīja, ka “šiem līderiem ir jārīkojas cilvēktiesību atbalstīšanas labā”.

“Piemēram, stāvu šeit ar šo Putina masku, man ir šis varavīksnes karogs. Tas nebūtu atļauts Krievijā. Mani pat varētu ielikt cietumā tikai par to, ka to nēsāju. Esmu tiešām pateicīgs, ka Somijā varu to visu valkāt, un es ceru, ka Krievijā arī tādi laiki pienāks, un Putinam ir vara to mainīt,” klāstīja Eiki.

 Bet ielās izgāja arī Trampa atbalstītāji.

“Mēs atbalstam Trampu, jo visi lielie mediji ir pret viņu. Piemēram, šeit lielākais laikraksts “Helsinkin Sanomat” Trampu pielīdzināja cūkai. Mēs esam pret to, domājam, ka viņš ir labs prezidents Savienotajām Valstīm,” klāstīja kāda sieviet.

Viena no Trampa atbalstītājiem atzina, ka cer, ka pēc samita Tramps un Putins “kļūs par labiem draugiem, varbūt iestāsies pasaules miers”.

“Katrā ziņā ir labāk, kad austrumi un rietumi ir kopā. Kad attiecības ir mierīgas un notiek sarunas, tas ir labi,” pauda kāds no Trampa atbalstītāju akcijas dalībniekiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti