Grautiņi Mjanmā nonāk uz ANO Drošības padomes darba galda

ANO Drošības padome trešdien, 13. septembrī, apspriedīs vardarbību Mjanmā, kuras dēļ vairāk nekā 300 000 etniskās musulmaņu grupas rohingu piederīgie aizbēguši uz Bangladešu.

ANO augstais cilvēktiesību komisārs Zeids bin Rāds al Huseins šonedēļ apsūdzēja Mjanmu, ka tā īsteno sistemātisku karadarbību pret rohingiem, un sacīja, ka, pēc visa spriežot, notiek etniskā tīrīšana. Mjanmas valdība to noliedz.

Grautiņi Mjanmā nonāk uz ANO Drošības padomes darba galdaGints Amoliņš

  Mjanmā, kur iedzīvotāju vairākums ir budisti, valdība atsakās atzīt rohingas, kas pārsvarā ir musulmaņi, par valsts etnisko minoritāti. Mjanmas valdība uzskata viņus par nelegāliem imigrantiem no Bangladešas, lai gan daudzi jau vairākas paaudzes dzīvo šajā Dienvidaustrumāzijas valstī.

  Sadursmes un nemieri notikuši arī iepriekš. Pašlaik notiekošā vardarbība sākās pirms divām ar pusi nedēļām pēc rohingu nemiernieku uzbrukumiem policijas posteņiem Rakhainas štatā. Tas izraisīja Mjanmas bruņoto spēku asu atbildi.

  Dati liecina, ka kopš tā laika 370 000 jeb trešā daļa Mjanmā dzīvojošo rohingu no vardarbības aizbēguši uz kaimiņvalsti Bangladešu. Šajā vardarbības vilnī varētu būt gājuši bojā vairāk nekā 1000 cilvēku, vardarbība lielākoties vērsta pret musulmaņiem.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti