Šodienas jautājums

(Zīmju valodā). Šodienas jautājums: Ko kara gaitā mainīs Ukrainai solītās militārās piegādes?

Šodienas jautājums

(Zīmju valodā). Šodienas jautājums: Cik daudz var cerēt uz iekšēju Krievijas sabrukumu?

Šodienas jautājums: Cik daudz var cerēt uz iekšēju Krievijas sabrukumu?

Graube: Krievijas sabiedrība «cementējas» ap revanšismu un nacionālismu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 9 mēnešiem.

Krievijas sabiedrība ir pieņemoša un akceptējoša par tās valsts izvērsto karu pret Ukrainu, un tā saliedējas ap revanšismu un nacionālismu, intervijā LTV raidījumā "Šodienas jautājums" vērtēja NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra ("StratCom") vadītājs Jānis Sārts un bijušais Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube.

Sārts pauda viedokli, ka, iespējams, Krievijas iedzīvotāji par karu pret Ukrainu nav sajūsmināti atbalstoši, kā to rāda propaganda, tomēr viņi ir pieņemoši un akceptējoši notiekošajam. "Ar to mums jārēķinās.

Man vēl nesen bija saruna ar franču politiķiem, kuriem tas ir tāds grūts process atzīt, ka tas nav tikai Putina karš, ka tas ir Krievijas karš kā tāds," sacīja Sārts.

Viņa skatījumā, pat kritušo Krievijas karavīru radinieki nesaprot, cik bezjēdzīgi gājuši bojā viņu tuvinieki. "Mēs redzam – cilvēku domāšanas process ir nobloķēts," sacīja Sārts.

Arī Graube pauda pesimismu par attieksmi Krievijas sabiedrībā. Viņaprāt, tā solidarizējas un "cementējas ap revanšismu un nacionālismu".

Vienlaikus "StratCom" vadītājs uzsvēra vienu vājo vietu – Krievijas armija Ukrainā zaudē. "Šis viss ir būvēts uz varenību un viņu īpašu nespēju zaudēt. Un, ja es domāju par to, kā šo lauzt, es teiktu – ievērojamas Ukrainas kaujas uzvaras var šo apturēt," sacīja Sārts.

Tomēr, lai līdz tam tiktu, Ukrainas spēkiem jāiztur esošais uzbrukuma vilnis un jāuzvar. Tas būs arī tests Krievijas pusei.

Uz jautājumu par prognozēto Krievijas ofensīvu Graube pauda ticību, ka tā neizdosies. Iemesls tam ir gan steiga, gan nepareizi izvēlētais gada periods, kas neļauj īstenot operacionālos plānus.

Viņš zināja teikt, ka Krievijai aizvien ir vairāk gandrīz jebkuru ieroču sistēmu, savukārt ukraiņi savus ieročus lieto prasmīgāk, viņiem ir labāka komandvadība un izlūkošana, kā arī ienāk tehnoloģiski modernāki Rietumu ieroči. Vienlaikus rietumvalstīm aizvien ir jāturpina dot ieročus Ukrainai:

"Katrs ierocis, ko mēs nepiegādājam šobrīd Ukraini, nākotnē padara reālāku Krievijas konfliktu ar NATO. Krievija jāuzvar militāri un tūlīt."

"Mums labākā ziņa, ka Putins sevi uzskata par militāru ģēniju un tādā veidā mēģina to, kas notiek. Un bieži vien man liekas – viņš neklausa to, ko ģenerāļi viņam saka, un uzspiež savu gribu. Tas, paldies Dievam, nozīmē neloģisku rīcību kaujas laukā," sacīja Sārts, paužot piesardzīgu optimismu.

KONTEKSTS: 

2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu.

Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Krievija ar raķetēm regulāri apšauda Ukrainas pilsētas, lai ziemā atstātu ukraiņus bez elektrības un siltuma. Eiropas Parlaments ir pasludinājis Krieviju par terorismu atbalstošu valsti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti