Francijā arodbiedrības atkal aicina uz masu streikiem

Francijā stingri noskaņotās arodbiedrības piektdien atkal aicina uz masu demonstrācijām un streikiem, lai protestētu pret valdības pensiju sistēmas reformu.

Francijas valdība piektdien oficiāli izklāstīs pārskatītos reformu plānus, lai pēc tam likumprojektu iesniegtu izskatīšanai parlamentā. Pēc plašiem un nedēļām ilgiem streikiem, kas paralizēja sabiedriskā transporta satiksmi, premjers Eduārs Filips izteica gatavību piekāpties atsevišķām arodbiedrību prasībām.

Tomēr stingrāk noskaņotās joprojām pieprasa no reformas atteikties pavisam.

Francijā arodbiedrības atkal aicina uz masu streikiemGints Amoliņš

  Francijas premjers iepriekš pauda gatavību atteikties no vispretrunīgāk vērtētā priekšlikuma, kas paredz pensionēšanās vecumu pilnas pensijas saņemšanai palielināt no 62 līdz 64 gadiem.

  Arodbiedrībām pēdējās nedēļās bijušas vairākas sarunas ar valdību, lai panāktu kompromisu. Mērenāk noskaņotās, kā Francijas Demokrātiskā darba konfederācija CFDT, izteikušas gatavību kompromisam, bet stingri noskaņotā Vispārējā darba konfederācija CGT nav gatava piekāpties, pieprasa reformu atcelt un šodien aicina uz jaunām protesta akcijām.

  Atšķirīgo nostāju dēļ saspīlējums izveidojies arī starp šīm abām arodbiedrībām.

  Šīs nedēļas sākumā stingri noskaņotās arodbiedrības CGT kareivīgāk noskaņotie biedri ieradās mērenās arodbiedrības CFDT telpās, skandējot saukļus pret šīs arodbiedrības līderi, kuru kritiķi uzskata par pārāk piekāpīgu prezidenta Emanuela Makrona politikai.

   

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti