Francijā aizdomās par terorakta gatavošanu aiztur norvēģu neonacistu

Francijā otrdien aizturēts norvēģu neonacists, kurš tiek turēts aizdomās par liela terorakta gatavošanu, paziņoja Francijas Iekšlietu ministrija.

40 gadu vecais Vargs Vīkenēšs, kurš ir „melnā metāla” rokmūziķis un esot paudis simpātijas Norvēģijas masu slepkavas Andersa Bēringa-Breivīka idejām, aizturēts savās mājās Francijas vidienes pilsētā Salonlatūrā.

Francijas Iekšlietu ministrija informēja, ka Vīkenēšs ir „cieši saistīts ar neonacistu kustību” un varētu būt gatavojis „plašu teroraktu”.

Vīkenēšs Norvēģijā pavadījis 16 gadus cietumā pēc tam, kad viņam piesprieda maksimālo 21 gada cietumsodu par to, ka viņš sadūris līdz nāvei savu draugu, ar kuru viņš spēlējis kopā grupā „Mayhem”. Kopš 2009.gada, kad viņu atbrīvoja no cietuma, viņš atradās policijas uzraudzībā.

Mēneša sākumā Francijas pretterorisma institūcijas sāka izmeklēšanu pret trīs bērnu tēvu Vīkenēšu pēc tam, kad viņa 25 gadus vecā sieva Marī Kašē iegādājās četrus šaujamieročus, lai gan legāli viņai bija atļauts to darīt. Izmeklētāji Francijā cenšas noskaidrot, kādam mērķim ieroči bija paredzēti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti