Svētdien, 6.novembrī, FIB direktors Džeimss Komijs paziņoja ASV Kongresam, ka birojs pabeidzis izmeklēšanu par jaunatklātajiem e-pastiem un nav mainījis vēl jūlijā paustos secinājumus attiecībā uz Klintoni.
Tas nozīmē, ka Klintonei nav jāizvirza apsūdzības slepenas informācijas atklāšanā.
Tas izsit no rokām spēcīgu ieroci Klintones konkurentam Donaldam Trampam, norāda politologs Džonotans Lemjē. “Tam būtu jākliedē mākoņi ap Klintoni. Savukārt Trampam, kurš pēdējās desmit dienas dauzīja konkurenti, pieminot, ka izmeklēšana viņai vilksies līdzi arī Baltajā namā, tagad ir mazāk argumentu. Protams, nav jāšaubās, ka viņš pārstās saukt Klintoni par korumpētu, taču tas ir fakts, ka viņa arsenālā tagad kļuvis par vienu nopietnu ieroci mazāk. Un būs interesanti redzēt, kā viņš to kompensēs,” sacīja politologs.
To apliecināja arī paša Trampa reakcija - viņš šādu FIB rīcību skaidro ar korumpantu sazvērestību.
"Reālas izmaiņas nozīmē atjaunot godīgumu valdībā. Sāksim atbrīvojoties no Hilarijas Klintones. Viņa ir korumpētākā persona, kas jebkad pretendējusi uz prezidentūru.
Tagad pat FIB ļaus viņai izbēgt no kriminālapsūdzībām. Viņu aizsargā korumpētā sistēma.
Katram ir skaidrs, ka pāris dienās nevar izsijāt tūkstošiem e-pastu. Klintone zina, ka viņa ir vainīga, FIB to zina, mēs visi to zinām," pauda Tramps.
Šobrīd popularitātes reitingos Klintone par dažiem procentpunktiem apsteidz Trampu. Viņa ir priekšgalā arī saskaitot štatu pārstāvjus jeb elektorus, kas balsos par prezidentu. Tomēr vēl ir pietiekamai daudz pavalstu, kurās vēlētāji nav izšķīrušies. Ja viņi nosveras par labu Trampam, tad ar to pietiek iegūt pārsvaru un biļeti uz Balto namu.
Jau vēstīts, ka FIB oktobra beigās paziņoja, ka atsākta izmeklēšana par Klintones kā valsts sekretāres e-pasta vēstulēm no privāta servera. Šāds lēmums pieņemts pēc tam, kad uzietas jaunas e-pasta vēstules.
Klintones privātajā e-pasta serverī glabājušies vismaz 100 dokumenti, kam piešķirts slepenas un sevišķi slepenas informācijas statuss. Tie tur nonākuši laikā no 2009. līdz 2013.gadam, kad Klintone bija valsts ārlietu resora vadītāja.
Viņa pati iepriekš skaidroja, ka minētajiem dokumentiem slepenības statuss piešķirts ar atpakaļejošu datumu. Nav atklāts, ka informācija būtu nonākusi nevēlamās rokās.
Tomēr jūlijā FIB nevirzīja apsūdzību Klintonei par slepenas informācijas glabāšanu privātā e-pastā.