Farmācijas uzņēmuma «Moderna» šefs: Covid-19 pandēmija varētu beigties gada laikā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Farmācijas uzņēmuma “Moderna” vadītājs Stefans Bansels pavēstījis, ka ar sekmīgu vakcinācijas kampaņu globālo Covid-19 pandēmiju būtu iespējams savaldīt gada laikā. Norvēģijas amatpersonas tikmēr paziņojušas: pateicoties iedzīvotāju vakcinācijai, Covid-19 Norvēģijā vairs nav uzskatāma par sevišķi bīstamu slimību, pēc bīstamības tā līdzinās citām ziemas sezonas slimībām, piemēram, gripai.

“Ja mēs raugāmies uz Covid-19 vakcīnu ražošanas kapacitātes pieaugumu pēdējo sešu mēnešu laikā, līdz nākamā gada vidum vajadzētu būt pieejamam pietiekamam skaitam vakcīnas devu, lai sapotētu visus pasaules iedzīvotājus. Ja būs nepieciešams, būs pieejamas arī papildu devas,” intervijā Šveices laikrakstam “Neue Zürcher Zeitung” pavēstīja “Moderna” vadītājs un līdzīpašnieks Bansels.

“Moderna” ir viens no uzņēmumiem, kas ražo vakcīnas pret Covid-19. Bansels spriež, ka vecākā gadagājuma cilvēkiem revakcinācija būs nepieciešama katru gadu, bet jaunākiem cilvēkiem pietiks ar reizi trijos gados.

“Tie, kas negribēs vakcinēties, iegūs imunitāti dabiskā ceļā, jo koronavīrusa delta variants ir tik lipīgs. Šādā veidā mēs nonāksim situācijā, kas līdzināsies situācijai ar gripas izplatību.

Tu vari vakcinēties un mierīgi pārlaist ziemu. Vai arī nevakcinēties un riskēt ar saslimšanu vai pat nonākšanu slimnīcā,” teica Bansels. Pēc viņa domām, nākamā gada otrā pusē cilvēce varētu atgriezties pie normālas dzīves.

Norvēģijas Sabiedrības veselības institūta direktora vietnieks Jeirs Bukholms tikmēr pavēstījis, ka Norvēģijā, pateicoties sekmīgai iedzīvotāju vakcinācijas kampaņai, Covid-19 vairs nav uzskatāma par sevišķi bīstamu slimību, pēc bīstamības tā drīzāk līdzinās citām ziemas sezonas slimībām, piemēram, gripai.

Norvēģijā vismaz vienu Covid-19 vakcīnas devu ir saņēmuši 90% iedzīvotāju vecumā virs 18 gadiem, 83% ir pilnībā vakcinēti.

“Lielākā daļa apdraudēto cilvēku ir pasargāti. Lai gan infekcija joprojām izplatās, slimnīcā nonākušo pacientu skaits ir zems, tādēļ koronavīruss nepārslogo veselības aizsardzības sistēmu.

Vakcinētie cilvēki joprojām var inficēties, taču vairumā gadījumu viņu simptomi būs ne sliktāki kā parastas saaukstēšanās gadījumā,” laikrakstam “VG” stāsta Bukholms.

Viņš gan brīdina, ka Covid-19 pandēmija vēl nebūt nav beigusies, jo koronavīruss turpina strauji izplatīties citās valstīs, kur vakcinēto iedzīvotāju īpatsvars ir zems.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti