Erdogans: Turcija var iesaistīties ASV operācijā pret «Daīš» Sīrijā tikai bez kurdiem

Turcija var pievienoties ASV vadītajai operācijai pret “Daīš” jeb “Islāma valsti”, lai atgūtu kontroli pār Raku, tikai, ka kurdu kaujinieki nebūs tajā iesaistīti, ziņo aģentūra AFP, atsaucoties uz informāciju vietējā laikrakstā.  

ASV atbalsta kurdu kaujiniekus cīņā ar džihādistiem, savukārt Ankara viņus uzskata par teroristiem.  

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans norādīja, ka ASV vadītajā operācijā Rakā ar Sīrijas kurdu spēkiem Turcijai nav vietas.  

Savukārt, ja kurdu spēki nebūs iesaistīti, tad “mēs noteikti varam iesaistīties ar ASV šajā cīņā”, medijiem paziņojis Erdogans.  

 Iepriekš Erdogans paziņojis, ka Turcija un Amerikas Savienotās Valstis (ASV) ir gatavas sadarboties, lai kopā padzītu grupējumu "Daīš" jeb "Islāma valsti" no Sīrijas ziemeļu pilsētas Rakas. Rakas atkarošana būtu smags trieciens grupējumam un pagrieziena punkts konfliktā.

Raka tiek uzskatīt par grupējuma "Daīš" "de facto" galvaspilsēta. Sīrijas prezidentam Bašaram al Asadam lojālie spēki zaudēja Eifratas upes krastos esošo pilsētu 2013. gadā. Tās kontroli ātri pārņēma džihādistu grupējums, un vēlāk 2014.gada vidū pasludināja kalifātu. Aplēses liecina, ka pilsētā joprojām dzīvo 250-500 tūkstoši cilvēku.

Bet Turcija jau divas nedēļas turpina militārās operācijas Sīrijas ziemeļos, vēršoties gan pret džihādistiem, gan Sīrijas kurdu kaujiniekiem.

Turcijas vēršanās pret Sīrijas kurdiem, kurus atbalsta ASV cīņā pret džihādistiem, pastiprināja spriedzi starp Vašingtonu un Ankaru.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti