«Erasmus+» stipendiju budžets - 14,7 miljardi eiro

Eiropas Parlaments otrdien apstiprināja jauno "Erasmus+" programmu, kas laikposmā no 2014.-2020. gadam sniegs iespēju Eiropas studentiem, augstskolu un kursu pasniedzējiem un praktikantiem pieteikties stipendijām, lai studētu vai izietu praksi citās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs. Uz stipendijām varēs pieteikties arī jauniešu aktīvisti un brīvprātīgie, kā arī jaunie sportisti. Programma paredz jaunu garantiju mehānismu maģistratūras studiju kreditēšanai.

"Leonardo da Vinči programma ir ar lieliskiem panākumiem darbojusies jau kopš 1995. gada. Cīņu pret jaunatnes bezdarbu, par piemērotu jauniešu apmācību un mobilitāti mēs nesākam no "nulles", tomēr mums ir pienācīgi jāfinansē un jāpārvalda pašreizējās programmas", norādīja par Parlamenta nostājas sagatavošanu atbildīgā deputāte Dorisa Paka (EPP, Vācija).

"Erasmus+" apvienos līdzšinējās ES izglītības un apmācības programmas 'Comenius', 'Erasmus', 'Erasmus Mundus', 'Leonardo da Vinci' un 'Grundtvig', pirmoreiz ietverot arī sporta jomu. Apakšprogrammu līdzšinējie nosaukumi, kas sabiedrībai jau labi pazīstami, tiks saglabāti.

"Erasmus+" kopējais budžets būs 14,7 miljardi eiro, un tas dos iespēju jauniešiem vecumā no 13 līdz 30 gadiem studēt ārzemēs vai piedāvās maģistratūras studentiem aizņēmumu garantijas mehānismu, kas ļaus izdevīgi aizņemties sākot no 12 000 eiro (viena gada maģistra studijām) līdz 18 000 eiro (divu gadu studijām) mācībām citā ES dalībvalstī. Jaunais mehānisms neaizvietos nevienu no spēkā esošajām stipendiju programmām un neierobežo dalībvalstu tiesības veidot nacionāla līmeņa studiju kredītu mehānismus.

Ar "Erasmus+" līdzekļiem arī atbalstīs partnerības starp mācību iestādēm un uzņēmumiem, finansējot "zināšanu apvienības" un "nozaru prasmju apvienības", kuru ietvaros veiks apmācību reālā darba vidē, ieviesīs jaunas apmācību metodes un jaunus kursus, kas pielāgoti darba tirgus vajadzībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti