EP ēkā Briselē Baltijas ceļa aleja ir ieguvusi galīgo noformējumu

Kopš pagājušās nedēļas Briselē Eiropas Parlamenta (EP) ēkā Baltijas ceļa alejas sākumā un beigās ir uzstādīti uzraksti "Baltijas ceļš" angļu un franču valodās.

Baltijas ceļa aleju pēc eiroparlamentārietes Sandras Kalnietes ierosinājuma izveidoja no Latvijas, Igaunijas unLietuvas ievēlētie deputāti. Tā tika atklāta pagājušā gada jūnijā, piedaloties EP prezidentam Martinam Šulcam un Lietuvas prezidentei Daļai Grībauskaitei, Latvijas Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim, ES transporta komisāram Sīmam Kallasam un daudziem EP deputātiem.

Šis uzraksts vēl vairāk izcels tēlnieka Aigara Bikšes veidoto piemiņas zīmi „Baltijas valstu liktenis zvaigznēs rakstīts”. Tā ir 1,1 metru augsta kodināta kapara plāksne, kuras apakšējā daļā redzami rokās sadevušos cilvēku silueti, kas stāv ar muguru pret skatītāju un veras debesīs.

Fotogravīras tehnikā veidotie sudrabotie stāvi rada momenta uzņēmuma iespaidu un pastiprina skatītājos klātbūtnes sajūtu. Plāksnes augšējā daļā kā zvaigznes debesīs redzami zeltīti aplīši, kas apzīmē apdzīvotas vietas. Tās savieno zeltīta līnija, kas precīzi atkārto Baltijas ceļa maršrutu. Šis ir Aigara Bikšes oriģināls atradums, reizē dokumentāls un poētisks tēls, kas Baltijas ceļu it kā pārvērš zvaigznājā.

Zem plāksnes angļu, franču, vācu, igauņu, latviešu un lietuviešu valodās ir izvietots uzraksts: “Godinot garāko cilvēku ķēdi Eiropā, Baltijas ceļu, kas 1989. gada 23.augustā brīvības vārdā 600 kilometru garumā vienoja Tallinu, Rīgu un Viļņu.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti