EP eiroskeptiķi prasa neuzticības balsojumu Junkeram

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Eiropas Parlamentā (EP) nākamnedēļ gaidāms uzticības balsojums Eiropas Komisijas (EK) prezidentam Žanam Klodam Junkeram pēc tam, kad eiroskeptiķi iesniedza tādu prasību saistībā ar milzīgām nodokļu atlaidēm lielām starptautiskajām firmām laikā, kad viņš bija Luksemburgas  premjerministrs, tomēr, visticamāk, viņš to izturēs.

Itālijas komiķa Bepes Grillo "Piecu zvaigžņu kustība" un Naidžela Faradža Apvienotās Karalistes Neatkarības partija (UKIP) ar Francijas galēji labējās līderes Marinas Lepēnas atbalstu saņēma nepieciešamos 76 parakstus, lai rosinātu neuzticības balsojumu EP.

Junkers, kurš EK vada kopš 1.novembra, nonācis arvien lielāka spiediena ietekmē saistībā ar nodokļu atvieglojumiem Luksemburgā.

"Ir neciešami, ka persona, kas ir bijusi atbildīga par agresīvu izvairīšanās no nodokļiem politiku atrodas Eiropas Komisijas prezidenta amatā," teikts deputātu iesniegumā, kurā uzsvērts, ka viņi ir zaudējuši uzticību Junkeram šajā amatā.

EP apstiprināja, ka nākamnedēļ parlamenta plenārsēdē Strasbūrā ir gaidāms balsojums par uzticības izteikšanu Junkeram.

Anonīms avots Eiropas Savienības institūcijās atzina, ka ir praktiski neiespējami, ka neuzticība Junkeram patiešām tiks izteikta, ņemot vērā, ka Junkera Eiropas Tautas partija un EP prezidenta Martina Šulca sociāldemokrāti būs pret neuzticības izteikšanu.

Neuzticības izteikšanas prasību parakstīja 44 Eiropas brīvības un tiešās demokrātijas grupas, kurā ietilpst "Piecu zvaigžņu kustība" un UKIP, deputāti, kā arī 32 citi parlamentārieši, tostarp Lapēnas partijas biedri.

"Piecu zvaigžņu kustības" deputāts Marko Zanni, kurš iesniedza prasību, norādīja, ka eiroskeptiskā kustība guva lielus panākumus EP vēlēšanās maijā un tagad tas ir "politiskais spēks, ar kuru ir jārēķinās".

Skandāls ar nodokļu atlaidēm "parāda, ka komisijas prezidents Junkers savā politiskajā dzīvē vienmēr ir rīkojies, lai vairotu savas valsts bagātību aiz savu partneru Eiropā muguras, par spīti savienības un kopienas garam, kuru viņš cer pārstāvēt," viņš teica.

Jau vēstīts, ka noplūdināti dokumenti liecina, ka nelielā lielhercogiste Luksemburga  simtiem pasaules lielāko kompāniju deva iespēju saņemt ievērojamus nodokļu  atvieglojumus. Tādi nosaukumi kā "Pepsi", IKEA un "Deutsche Bank" ir atrodami kompāniju vidū, kuras 28 tūkstošos noplūdinātu slepenu dokumentos sešus mēnešus izmeklē ASV bāzētā nevalstiskā organizācija "International Consortium of Investigative Journalists" ("Starptautiskais pētniecisko žurnālistu konsorcijs", ICIJ).

Eiropas Komisija ir sākusi vairākas izmeklēšanas par tā dēvētajiem nodokļu līgumiem Īrijā, Nīderlandē un Luksemburgā, pamatojot izmeklēšanu ar to, ka tādas vienošanās var būt noteikumu par valsts palīdzību pārkāpums, kas veicina negodīgu konkurenci.

Noplūdinātie dokumenti liecina, ka miljardiem eiro vērtas summas tika novirzītas caur Luksemburgu, pateicoties sarežģītām finansiālām struktūrām, kas ļauj kompānijām samazināt savas nodokļu  saistības, un tādejādi valdības zaudē tik nozīmīgos nodokļu ieņēmumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti