EP debatēs par ES un Lielbritānijas nākotnes attiecībām un daudzgadu budžetu

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti šonedēļ Strasbūrā notiekošās plenārsesijas laikā debatēs par Eiropas Savienības (ES) un Lielbritānijas nākotnes attiecībām. Plenārsesijas darbakārtībā ir arī debates par Eiropas Savienības daudzgadu budžetu. Tās notiks pirms 20. februārī gaidāmās Eiropadomes sanāksmes laikā.

EP debatēs par ES un Lielbritānijas nākotnes attiecībām un daudzgadu budžetu
00:00 / 01:01
Lejuplādēt

Gatavojoties 20. februāra Eiropadomes sanāksmei, Eiropas Parlamenta deputāti ar Eiropas Padomi un Eiropas Komisiju (EK) šonedēļ plenārsesijā Strasbūrā pārrunās prioritātes nākamajam ilgtermiņa budžetam.

Deputāti atkārtos aicinājumu pieņemt vērienīgu daudzgadu finanšu shēmu, lai nodrošinātu bloka galveno politisko kursu, piemēram, reģionālās un lauksaimniecības politikas, turpināšanu.

Strasbūrā deputāti debatēs arī par Eiropas Savienības un Lielbritānijas nākotnes attiecībām. Tāpat tiks pieņemta rezolūcija, kurā tiks pausta deputātu nostāja abu pušu sadarbības sarunās.

Lai nākotnes sadarbības nolīgums varētu stāties spēkā, tam jāsaņem Eiropas Parlamenta piekrišana. Parlamentā tiks izveidota īpaša grupa, kas cieši sekos līdzi Eiropas Komisijas vestajām sarunām un koordinēs EP ieguldījumu procesā. Paredzams, ka Eiropas Padome 25. februārī apstiprinās EK sarunu direktīvas, tādējādi ļaujot pirmo sarunu kārtu uzsākt jau martā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti