Dienas ziņas

Asistenti neredzīgajiem visbiežāk ir tuvinieki

Dienas ziņas

Ungārijas bruņotie spēki pastiprināti sargā robežu

Bažas par omikrona izplatību pieaug visā pasaulē

Eksperti: Omikrons kļūs par dominējošo Covid-19 paveidu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Tuvākajās nedēļās omikrons kļūs par dominējošo Covid-19 paveidu Eiropā. Tā liecina veselības ekspertu aplēses. Pasaules Veselības organizācija (PVO) paziņojusi, ka ar vīrusa omikrona paveidu inficēto skaits dubultojas ik  pēc divām trim dienām. Tajā pašā laikā informācijas par to, cik tas ir bīstams un  kā izvairās no vakcīnām, pagaidām nav daudz.

Ar Covid-19 vīrusa omikrona paveidu inficēto skaits dubultojas ik pēc divām trim dienām un izvairīties no augstas mirstības izdosies tikai ļoti lielas veiksmes gadījumā. Ar šādu skarbu paziņojumu nākusi klajā PVO, mudinot valstis gatavoties pacientu pieplūdumam slimnīcās un jau laikus veikt preventīvus pasākumus.

Arī Brisele ir noraizējusies, jo veselības ekspertu aplēses liecina, ka janvārī šis paveids, visticamāk, kļūs par dominējošo Eiropā, un vēl joprojām nav skaidrs, cik iedarbīgas ir pašreiz pieejamās vakcīnas pret šo jauno paveidu.

"Pašreizējā situācijā ir skaidrs, ka vakcinācija vien nenovērsīs omikrona ietekmi uz sabiedrību kopumā, jo nav pietiekami daudz laika, lai sapotētu tos, kas vēl nav vakcinēti.

Tāpēc steidzami jādara viss iespējamais, lai turpmākajos mēnešos samazinātu vīrusa izplatību, nepārslogotu veselības aprūpes sistēmu un pasargātu visneaizsargātākos. Valstīm ir izvēle, kā rīkoties pirms svētku sezonas sākuma," teica Eiropas Savienības Veselības aģentūras direktore Andrea Ammona.

Pasaulē slimnīcās ārstējas salīdzinoši neliels skaits šī vīrusa paveida skarto, reģistrēts viens nāves gadījums Lielbritānijā. Zinātnieki vēl joprojām nav vienisprātis par to, cik tad bīstams ir vīrusa jaunais paveids. PVO apgalvo, ka omikrons satur vairākas ģenētiskas mutācijas un ka tas, visticamāk, ātri vien izplatīsies visā pasaulē. Bet, vai omikrons ir lipīgāks par citiem paveidiem un vai tas ir izturīgāks pret esošajām vakcīnām, vēl esot pāragri spriest.

Amerikāņu zinātnieki gan norāda, ka sākotnējie klīniskie pētījumi liecina, ka bažām ir reāls pamats un visiem pēc iespējas ātrāk nepieciešams saņemt balstvakcīnu.

 

"Sākotnējie dati liecina, ka omikrons ir lipīgāks par delta paveidu. Gadījumu skaits dubultojas divreiz ātrāk," paziņoja ASV Slimību kontroles un profilakses centru direktore Rošela Valenskija.

"Omikrons neapšaubāmi apdraud divu devu mRNS vakcīnas izraisīto antivielu iedarbību un samazina vispārējo aizsardzību. Vienlaikus zināma aizsardzība pret smagu slimības gaitu tomēr saglabājas," teica ASV Alerģiju un infekciju slimību institūta direktors Entonijs Fauči.

Šonedēļ vairākās Eiropas valstīs pastiprināti ieceļošanas noteikumi un pastiprināti arī vietējie ierobežojumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti