Eiroparlamentā izveido līdz šim lielāko eiroskeptiķu grupu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Vairākas eiroskeptiķu partijas ir spējušas nodibināt jaunajā Eiropas Parlamentā līdz šim iespaidīgāko kopīgo politisko grupu. Tomēr sākotnējā iecere izveidot trešo lielāko frakciju pēc deputātu skaita tā arī nav piepildījusies. Daļēji tas ir skaidrojams ar to, ka Marinas Lepēnas vadītā “Nacionālā savienība” nav varējusi vienoties par sadarbību ar Naidžela Farāža “Brexit” partiju.

Lepēna izveido līdz šim Eiroparlamentā lielāko eiroskeptiķu grupu
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Eiroskeptiķu partijas ir paziņojušas par jaunas politiskās grupas jeb frakcijas izveidi Eiropas Parlamentā. Tās nosaukums būs “Identitāte un demokrātija”.  Šajā grupā darbosies gan franču politiķes Marinas Lepēnas vadītā “Nacionālā savienība”, gan Itālijas vicepremjera Mateo Salvīni vadītā partija “Līga”, kā arī Vācijas, Somijas un Austrijas eiroskeptiķi.

Lepēna neslēpa, ka starp partijām, kas ietilpst jaunajā grupā, ir ne mazums atšķirību. Tomēr tas netraucēšot viņiem strādāt kopā. “Lielajos jautājumos, kas mūsdienās satrauc eiropiešus, mums ir kopīga vīzija. Mēs jums to parādīsim. Jūs to redzēsiet turpmāko piecu gadu laikā. Un ļoti iespējams, ka mēs Eiropas Parlamentā būsim politiski visvienotākā grupa,” sacīja Lepēna.

Sākotnējā Salvīni iecere izveidot trešo lielāko politisko grupu Eiropas Parlamentā tā arī nav piepildījusies.

“Identitātes un demokrātijas” grupā nestrādās pazīstamais britu politiķis Naidžels Farāžs un viņa “Brexit” partijas deputāti.

Tādēļ kopumā jaunajā frakcijā būs 73 eiroparlamentārieši un tā būs piektā lielākā parlamentā. Visticamāk, šīs grupas politiķiem neizdosies iegūt arī ietekmīgus amatus.

Deputāts Jusi Halla-aho no partijas “Somi” uzstāj, ka patiesībā viņu grupa mīl Eiropu: “Mūsu partijas bieži vien tiek dēvētas par antieropeiskām. Bet patiesībā mēs esam proeiropeiski. Mūsu izpratnē Eiropa un Eiropas Savienība nav viens un tas pats. Mēs uzskatām, ka Eiropa ir ģeogrāfisks jēdziens un kultūras telpa. Aizsargāt Eiropu no masveida imigrācijas no citiem pasaules reģioniem un tās sekām ir visnotaļ proeiropeiski.”

Viens no jautājumiem, par kuru eiroskeptiķu viedokļi skaidri sakrīt, ir sankcijas pret Krieviju. Kā norādīja Jorgs Meitens no partijas “Alternatīva Vācijai”, sankcijas būtu pēc iespējas ātrāk jāatceļ: “Jūs droši vien apzināties, ka situācija Krimā sankciju dēļ nemainīsies. Mēs varam tās paturēt spēkā vēl vairākus gadu desmitus, bet tas neko nemainīs. Tādēļ labāk ir rīkoties pragmatiski. Un tas nozīmē uzturēt labu sadarbību ar Krieviju tāpat kā ar jebkuru citu valsti.”

Par jaunās grupas vadītāju ir iecelts Marko Canni no partijas “Līga”.

Oficiāli nākamā Eiropas Parlamenta sasaukuma deputāti savu darbību uzsāks 2. jūlijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti