Panorāma

Vecāki sūdzas par vardarbību bērnudārzos

Panorāma

A. Merkeles biroja vārtos ietriecas automašīna

Aicina izvairīties no trešā Covid-19 viļņa

Eiropā pirms Ziemassvētkiem mīkstinās pulcēšanās ierobežojumus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 6 mēnešiem.

Stingro karantīnas ierobežojumu ieviešana vairākās Eiropas valstīs nesusi gaidītos rezultātus – ar Covid-19  inficēto skaita pieaugums samazinās, un vairākas Eiropas valstis paziņojušas, ka pirms Ziemassvētkiem mīkstinās Covid-19  dēļ noteiktos pulcēšanās ierobežojumus, lai iedzīvotāji varētu šo laiku pavadīt kopā ar pašiem tuvākajiem. Koronavīrusa inficēto skaits pasaulē trešdien pārkāpa 60 miljonu atzīmei.  

ĪSUMĀ:

  • Covid-19  ierobežojumu dēļ šogad Ziemassvētki būs citādi, nekā ierasts.
  • Vairākas ES valstis nolēma mīkstināt ierobežojumus uz svētkiem.
  • Lielbritānijā atcels iekšzemes ceļošanas ierobežojumus.
  • Francijā vispārējo karantīnu no 15. decembra nomainīs komandantstunda.
  • Vācijā atļaus pulcēties 10 cilvēkiem no vairāk nekā divām saimniecībām.
  • EK vadītāja aicina neatcelt ierobežojumus pārāk strauji.
  • Lietuva pagarina karantīnu.

Eiropā pirms Ziemassvētkiem mīkstinās pulcēšanās ierobežojumus
00:00 / 03:13
Lejuplādēt

Mazāk par mēnesi ir atlicis līdz Ziemassvētkiem, ko atzīmēs lielā daļā pasaules. Ierasts, ka Ziemassvētku laikā cilvēki tiekas ar tuviniekiem un draugiem. Taču šogad šie svētki miljoniem cilvēku būs citādāki nekā iepriekš. Tas ir saistīts ar stingrajiem ierobežojumiem, lai nepieļautu koronavīrusa Covid-19 izplatīšanos.

Vairākas Eiropas valstis, kur Covid-19 otrā uzliesmojuma augstākais punkts ir aiz muguras, ir nolēmušas mīkstināt ierobežojumus, lai ļautu iedzīvotājiem Ziemassvētkus pavadīt kopā ar tuviniekiem.

Apvienotās Karalistes valdība paziņojusi, ka laikā no 23. līdz 27. decembrim iedzīvotāji varēs izveidot savus “burbuļus”, kuros vienkopus drīkstēs pulcēties neierobežots skaits cilvēku – ne vairāk kā no trīs mājsaimniecībām, vēsta raidsabiedrība BBC.

Katra “burbuļa” dalībniekiem būs atļauts satikties tikai vienam otra dzīvesvietās. Viņi nedrīkstēs doties uz bāriem, restorāniem vai citām izklaides vietām.

Ziemassvētkos Lielbritānijā atcels ceļošanas ierobežojumus, lai cilvēki varētu apciemot savus tuviniekus un draugus jebkurā vietā valstī.

Valdības pārstāvis Maikls Govs neslēpa gandarījumu, ka izdevās vienoties par “Ziemassvētku burbuļu” izveidi, tomēr aicināja iedzīvotājus saglabāt piesardzību un ievērot noteikumus.

“Ir svarīgi, lai mēs nepieļautu, ka iedzīvotāji klaji pārkāpj ierobežojumus Ziemassvētku laikā. Tāpēc mēs uzsveram, ka šiem mājsaimniecību burbuļiem ir jākalpo par iespēju satikt tuvus draugus un radiniekus ļoti ierobežotos apstākļos, lai varētu izbaudīt svētkus. Lai tie, kurus mēs mīlam, varētu būt kopā ar mums šajos īpašajos svētkos. Bet tikai uz ierobežotu laiku,” Govs sacīja televīzijas kanālam “Sky News”.

Francijas prezidents Emanuels Makrons ir paziņojis, ka no 28. novembra valstī sāks atvieglot nedēļām ilgušās vispārējās karantīnas ierobežojumus.

Tomēr vairums ierobežojumu paliks spēkā līdz 15. decembrim, kad vispārējo karantīnu nomainīs komandantstunda no pulksten 21.00 līdz 7.00.  Francijā bija noteikti ļoti stingri ierobežojumi jau no oktobra beigām – viss nebūtiskais slēgts. No sestdienas tiks atvērti veikali un, ja viss būs labi, notiks pakāpeniska ierobežojumu atcelšana.

“Ja 15. decembrī mēs esam sasnieguši aptuveni 5000 inficēšanas gadījumu dienā un apmēram 2500 līdz 3000 cilvēku intensīvajā terapijā, tad mēs varēsim pāriet uz nākamo posmu – karantīna tiks atcelta. Tad mēs atkal varēsim ceļot bez atļaujas, tostarp starp reģioniem, un pavadīsim Ziemassvētkus kopā ar savu ģimeni,” paziņoja Makrons.

Gaidāms, ka tad Francijā atļaus arī atvērt teātrus un kinozāles.

Restorāni, bāri un sporta zāles būs slēgtas visilgāk, visticamāk, līdz janvāra otrai pusei.

Taču slēpošanas kūrorti uz Ziemsvētkiem netiks atvērti ne Francijā, ne arī Itālijā, tā vismaz pauda Francijas prezidents un Itālijas premjers. Savukārt Austrija šobrīd plāno slēpošanas kūrortus tomēr atvērt – bet ierobežot izklaides pasākumus pēcslēpošanas.

Vācijā gan veikali ir atvērti, bet citus novembrī ieviestos ierobežojumus Vācija plāno pagarināt vēl līdz 20. decembrim un gaidāms, ka vēl pastiprinās no 1. decembra. Viesnīcas, restorāni un sporta zāles paliks slēgtas – cilvēki aicināti palikt mājās, neceļot un nesocializēties.

Bet uz Ziemassvētkiem vāciešiem ir apsolītas arī mazas brīvdienas no stingrajiem noteikumiem – tiks atļauts satikties mazliet lielākam cilvēku skaitam no dažādām mājsaimniecībām.  Vācijā 16 federālo zemju vadītāji un kanclere Angela Merkele vienojušies, ka no 23. decembra līdz 1. janvārim vienkopus drīkstēs pulcēties maksimums desmit cilvēki no vairāk nekā divām mājsaimniecībām. Ir ieteikts pirms šīm kopā sanākšanām vairākas dienas pavadīt pašizolācijā.

Beļģijā ar Covid-19 saslimušo skaits samazinās. Pirms pāris nedēļām tur bija aptuveni 1600 saslimušo uz 100 000 iedzīvotāju, bet tagad šis kumulatīvais radītājs ir samazinājies trīs reizes un ir ap 500, kas ir divreiz vairāk nekā Latvijā. Beļģijā visi nebūtiskie veikali ir slēgti, tāpat restorāni, kafejnīcas un sporta zāles.

Bet, piemēram, blakusesošajā Nīderlandē visi veikali ir vaļā, lai arī restorāni slēgti.

Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena joprojām saglabā piesardzību un aicina valstis neatcelt ierobežojumus pārāk strauji, lai novērstu koronavīrusa trešo uzliesmojumu Eiropā pēc Ziemassvētkiem.

Lietuvas valdība trešdien nolēma līdz 17. decembra pusnaktij pagarināt nacionālā līmeņa karantīnu, lai uzlabotu Covid-19 epidemioloģisko situāciju. Lietuvā jau otrā vispārējā karantīna stājās spēkā 7. novembrī un tai vajadzēja turpināties līdz 29. novembrim.

Lietuvas aizejošais veselības ministrs Aurēlijs Veriga paziņoja, ka pagaidām karantīna neesot devusi cerēto rezultātu, jo valstī aizvien saglabājas augsti Covid-19 inficēšanās rādītāji. Pēdējās diennakts laikā tur reģistrēti gandrīz 2300 jauni ar vīrusu inficētie.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti